Kripto Politikası Sempozyumu etkinliği, kripto şüphecileri, savunucuları ve düzenleyiciler arasında birlikte tartışmalar yapmayı amaçlamaktadır.

Kripto Şüphecileri, Düşüş Duyguları Yoğunlaştıkça İlk Kripto Karşıtı Konferansta Birleşecek

Kripto Politikası Sempozyumu etkinliği, kripto şüphecileri, savunucuları ve düzenleyiciler arasında birlikte tartışmalar yapmayı amaçlamaktadır. Etkinlik, uygun politika oluşumuna yol açacak hükümet yetkililerine kripto meselelerine açıklık getirmeyi amaçlıyor.

Kripto para ayı piyasası yakın zamanda bitecek gibi görünmüyor. Dünyanın en büyük kripto Bitcoin'i (BTC), 19.100 dolar civarında baskı altında işlem görmeye devam ediyor. Öte yandan, daha geniş kripto piyasa değeri 900 milyar doların altında kalıyor.

Ayı piyasası koşullarının ortasında, kripto piyasası şüphecileri, ilk kripto karşıtı konferansta bir araya gelmeye karar verdiler. Bu ayı piyasası şüphecileri de milletvekilleriyle birlikte hareket edecek. Bu, şüphecilerin bir araya geldiği türünün ilk örneği kripto konferansıdır.

Şimdiye kadar, kripto konferanslarının çoğu kripto alanındaki en son gelişmeleri tanıtmak için gerçekleşti. İlk kez, kripto şüphecileri kendi konferansları olan Crypto Policy Symposium'a sahip olacaklar. Pazar günkü blog yazısında, kripto eleştirmeni gazeteci Amy Castor şunları söyledi: “Bu, kendi aramızda ağ kurmanın ve gelecekteki politikayı şekillendirmek için ihtiyaç duydukları bilgilere sahip olduklarından emin olmak için milletvekilleriyle bağlantı kurmanın bir yolu” dedi.

Tüm bu Sempozyumu organize eden Stephen Diehl, bu kripto karşıtı etkinliğin şüphecilerin doğrudan politika yapıcılarla konuşması için bir yol sağlayacağını söyledi. Castor yazdı:

Diehl'in bana açıkladığı gibi, sempozyumun ana amacı, politika yapıcıların kripto düzenlemesi hakkında bilinçli kararlar vermeleri için ihtiyaç duydukları bilgi ve materyale erişim sağlamaktır.

Şu anda politikacılar çoğunlukla, çok sayıda risk sermayesi kapitalisti desteğine sahip derin cep kripto şirketleri tarafından finanse edilen lobi gruplarından haber alıyor. Diehl, çabanın Avrupa Birliği ve ABD'den alan uzmanlarını ve politika yapıcıları kamu yararı sorunlarını çözmek için bir araya getirmesini umuyor.

Devletin Kriptoyu Anlamasına Yardımcı Olmak

Eh, kripto savunucuları ve eleştirmenleri arasındaki en yaygın algılardan biri, hükümet yetkililerinin kripto piyasası çalışmaları hakkında iyi bir anlayışa sahip olmadığıdır. Kripto Politikası Sempozyumu organizatörü Stephen Diehl, ABD ve Avrupa'daki düzenleyici ve finansal kurumların üyelerini davet etti. Dedi ki:

ABD hükümetinin Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'ndan Hazine Departmanına ve FBI'a kadar her şubesinde beyaz kağıtlar yazılıyor. Biden tüm bu işleri görevlendirdi ve bürokratlar ne yazık ki bilgisiz. Bu bir sorundur ve bu nedenle böyle bir çalışma gerçekten önemlidir.

Diehl ayrıca, etkinliğin amacının net bir politika çerçevesi ile ilerlemek olacağını da sözlerine ekledi. Tartışma konuları Bitcoin politikası, çevresel etkileri, ICO'lar, NFT'ler, Web 3 ve mevcut DeFi domino çöküşü olacaktır. Organizatörler teknoloji, gazetecilik ve akademi genelinde panelistleri arayacak.

Diehl, “Yüzlerce başka kripto endüstrisi konferansı oldu, ancak bu, kritik seslerin bu önemli konular hakkında özgürce konuşmak için memnuniyetle karşılandığı ilk konferans” dedi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ