Facebook’un Tahmin uygulaması, blockchain tabanlı Augur platformu v2 yenilemesine hazır olsa bile beta olarak başlatıldı.

Kripto Tahmin Piyasaları Facebook

Facebook’un Tahmin uygulaması, blockchain tabanlı Augur platformu v2 yenilemesine hazır olsa bile beta olarak başlatıldı.

Facebook’un araştırma ve geliştirme mühendisleri, ortaya çıkan kripto enerjili öngörücü pazar sektörünün topraklarına zarar veren tahminler üzerine kurulmuş bir topluluk platformu başlattı.

"Tahmin" olarak adlandırılan Facebook’un yeni iOS uygulaması, kullanıcıları platformdaki anketlere erişmek için uygulama içi puanları kullanan ileriye dönük çeşitli sorunlarla ilgili anketler yapıyor. Anket sonuçları, Tahmin web sitesi aracılığıyla halka açıklanacaktır.

Uygulama şu anda yalnızca platform beta testindeyken ABD ve Kanada merkezli davetli kullanıcılar tarafından kullanılabilir. 23 Haziran'da yalnızca davet edilen beta lansmanından önce Tahmin, Facebook çalışanları tarafından dahili olarak test edildi.

 Beta lansmanı, COVID-19 salgınıyla ilgili tahminlere katkıda bulunmaya davet edilen sağlık, akademik ve araştırma topluluklarının temsilcilerini gördü.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ