Bir kripto para birimi ticaret grubu olan ADAM, piyasadaki katılımcılara davranış kurallarını evangelize etmeyi amaçladığı için ilk genel müdürünü getirdi.

Kripto Ticaret Grubu, Hedge Fonu Hukuk Şefini İlk Ceo Olarak Seçti

Bir kripto para birimi ticaret grubu olan ADAM, piyasadaki katılımcılara davranış kurallarını evangelize etmeyi amaçladığı için ilk genel müdürünü getirdi.

Ticaret şirketleri, brokerler ve yatırımcılardan oluşan grup Perşembe günü yaptığı açıklamada, riskten korunma fonu dünyasından eski bir yasal şef olan Jeffrey Blockinger'i ADAM'ın pazardaki konumunu güçlendirmesi için işe aldığını açıkladı. Blockinger daha önce varlıklarını 30 milyar dolardan fazla yöneten çok devletli bir hedge fonu olan Och-Ziff Capital Management'ın baş yasal görevlisi olarak görev yapıyordu. 2014 yılında şirketten ayrıldı.

Och-Ziff, halka açık olduğu için riskten korunma fonu alanında dikkat çekicidir. ADAM'ın basın açıklamasına göre Blockinger, 2007'deki halka arz öncesinde firmanın düzenleyici raporlamasını ve yönetimini geliştirmede rol oynadı.

ADAM üyeleri arasında BitGo, BlockFi, Galaxy Digital ve Genesis Global Trading bulunmaktadır. Toplamda ADAM, sıralamaları arasında 15 üye saymaktadır.

Kasım ayında ADAM, kripto para piyasası katılımcıları için, token satışları, fon yöneticileri, token platformları ve müşterinizi tanıma yaklaşımları için geniş kapsamlı bir davranış kuralları hazırladı.

Blockinger bir basın açıklamasında, "Dijital varlık endüstrisi, kripto para birimleri, dijital menkul kıymetler ve diğer dijital yeniliklerin finansal piyasaları dönüştürmesiyle tarihi bir çekim noktasına ulaştı. ADAM, geleneksel finansal piyasa katılımcıları tarafından sürekli büyüme ve kabulün önünü açmada öncü bir rol oynamaktadır."

"Tüm endüstri için fikir birliği oluşturarak dijital varlık piyasalarının geleceğini şekillendirmede liderlik rolümüzü genişletmeyi umuyorum."

 ADAM'ın kurucu üyesi GSR sözcüsüne göre, grup üyelik tabanını daha da genişletmeyi ve "dijital varlık ekosistemindeki çeşitli paydaşlar arasında fikir birliği oluşturmayı" planlıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ