Kripto para piyasasının çoğu, uzun bir düşüş döneminden sonra bir kez daha yeşile dönmeye başladığından, amiral gemisi varlığı olan Bitcoin (BTC) de toparlanıyor ve yatırımcılar devam etmesini sağlayacak önemli seviyelerin işaretlerini dikkatle izli

Kripto para piyasasının çoğu, uzun bir düşüş döneminden sonra bir kez daha yeşile dönmeye başladığından, amiral gemisi varlığı olan Bitcoin (BTC) de toparlanıyor ve yatırımcılar  devam etmesini sağlayacak önemli seviyelerin işaretlerini dikkatle izliyor.

Önde gelen kripto ticareti uzmanı Michaël van de Poppe'ye göre, Poppe'nin 3 Haziran'daki tweet'inde dediği gibi, Bitcoin'in 30.300 $ fiyat seviyesini değiştirmesi gerekecek, böylece 31.800 $'a doğru ilerlemeye devam edebilecek.

“Bitcoin 30 bin dolar seviyesini korudu, o kadar uzun süre 29.3 bin dolarlık bölgeden sağlam kalacaktı. Şimdi 30,3 bin doları çevirmek, mümkün olan 31,8 bin dolara doğru devam edecek.”

Bu arada, Bitcoin, altın, Apple ve Saudi Aramco'nun hakim olduğu 6.265 emtia ve şirket listesinde ve toplamda 86.51 trilyon dolar değerinde dünyanın en değerli varlığı olarak 10. sırasını geri aldı.

Bitcoin Fiyat Analizi

Mevcut durumda, BTC, gün için %0,79 ve önceki yedi gün boyunca %4,05'lik bir artış olan 30,160 dolardan işlem görüyor. CoinMarketCap verilerine göre, basın zamanında piyasa değeri 568.81 milyar dolardı.

Bitcoin yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: CoinMarketCap

Aynı zamanda, CoinMarketCap'teki kripto topluluğu, %80 tarihsel doğrulukla, Bitcoin'in Finbold tarafından bildirildiği üzere 24.000'den fazla topluluk üyesinin oyu ile Haziran 2022'nin sonuna kadar 41.000 doların üzerinde işlem göreceğini tahmin ediyor.

Bununla birlikte, fiyat, Beyaz Saray'ın sektörün enerji düzenlemesi ve iklimsel etkisi gibi faktörleri ele almak için Bitcoin madenciliğini hedefleyen ilk politikayı hazırladığına dair son haberler de dahil olmak üzere çeşitli faktörlere dayalı değişiklikler yaşayabilir.

Bitcoin ve diğer çalışma kanıtı (PoW) protokolleri uzun süredir çevreye zararlı olmakla eleştirildi ve New York Senatosu'nun yakın zamanda herhangi bir yeni karbon bazlı yakıtla çalışan PoW madenciliğine iki yıllık ambargo uygulayan bir yasa tasarısını geçirmesine yol açtı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ