Kripto para birimleri ve blockchain teknolojisi, Amerikan siyasi ortamında bir savunucuyu ve müttefiki kaybetti.

Kripto Topluluğu 2020 Başkanlık Adayını Kaybetti

Kripto para birimleri ve blockchain teknolojisi, Amerikan siyasi ortamında bir savunucuyu ve müttefiki kaybetti.

ABD başkanlık seçimlerinde girişimci ve Demokrat bir aday olan Andrew Yang, başkanlık kampanyasını askıya aldı. NPR 11 Şubat'ta Yang'ın destekçilere şunları söylediğini bildirdi:

“Yapılması gereken çok iş olsa da, bilirsiniz, ben matematikçiyim ve bu gece bu yarışı kazanamayacağımız rakamlardan anlaşılıyor [...]Kazanmayacağımız bir yarışta bağış ve destek kabul etmek isteyen biri değilim. Ve bu gece cumhurbaşkanı için kampanyamı askıya aldığımı duyuruyorum.”

Andrew Yang’ın kripto ve blockchain ile ilişkisi

Yang, Amerikan başkanlık seçiminin diğer adayları arasında girişimcilik için güçlü bir destekçi olarak bilinmekte ve temel evrensel geliri (UBI) ve blockchain teknolojisi ve kripto para birimlerine yönelik ileri görüşlü yaklaşımı desteklemektedir.

Geçen yaz Yang, 2020 ABD başkanlık seçimini kazanırsa blockchain tabanlı mobil oylamayı uygulayacağını söyledi. Kasım 2019'da, kripto para birimi endüstrisini nasıl düzenlemeyi planladığını açıkladı ve Nisan ayında bu tür önlemleri çağırdıktan sonra alandaki net kurallara olan ihtiyacı vurguladı.

Kasım 2019'da Yang, “kelimenin tam anlamıyla herkese para vermeye çalışan” UBI projesini duyurduktan sonra kripto para birimi topluluğuna başkanlık etti. ABD ve küresel borç rekor seviyelere yaklaştıkça, fiat para birimine erişimi bir fayda olarak genişletme fikri Bitcoin tutkunlarının onayından daha fazla öfkeyle karşılandı.

Cumhurbaşkanlığı adayı Andrew Yang'ı destekleyen bir siyasi eylem komitesi daha önce Lightning Network aracılığıyla Bitcoin'de bağışlara izin vermişti.

ABD'de Kripto Para Birimleri veBlockchain

ABD şimdiye kadar çok sayıda kripto para birimi ve blockchain ile ilgili patent ve firmaların gelişimini gördü.

Bu ayın başlarında, blockchain yazılımı girişimi Simba Chain, ABD Donanması'nın Kaliforniya merkezli bir araştırma grubu olan Naval Air Warfare Center'a blockchain tabanlı bir güvenli mesajlaşma platformu oluşturmak için yaklaşık 10 milyon dolar ödediğini söyledi.

 Ayrıca, Çin’in merkez bankası dijital para birimi tamamlanmaya yaklaştıkça, Amerika Birleşik Devletleri Federal Rezervi yönetim kurulu son zamanlarda kurumun bir devlet dijital para birimi fikrine daha açık olduğuna işaret etti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ