Başkan Trump bu hafta sonu zafer turu yapmaya karar vererek Cuma günkü finansal piyasalardaki ralliyi “tarihteki en büyük borsa artışı” olarak nitelendirdi.

Kripto Topluluğu, Başkan Trump’a Gülüyor

Başkan Trump bu hafta sonu zafer turu yapmaya karar vererek Cuma günkü finansal piyasalardaki ralliyi “tarihteki en büyük borsa artışı” olarak nitelendirdi.

Küresel çalkantı pazarları sarstı ve politikacılar aniden borsadaki en büyük amigo kız oldular. Başkan Donald Trump özellikle tüm borsa kazanımlarını kendi başına kutlamak istiyor.

Donald Trump, Borsa’nın ‘Tarihi Yükseliş’ini Kutladı

Perşembe günü çift haneli kayıplar yayınladıktan sonra ABD hisse senedi endeksleri Cuma günü büyük kazançlar elde etti. Örneğin Dow Jones Cuma günü +% 9.36 artışla kapandı. Ralli, koronavirüs Dünya Sağlık Örgütü tarafından 'pandemik' olarak doğru bir şekilde etiketlendikten sonra mali tarihte yaşanan en kötü günlerden birinin ardından geldi.

Başkan Trump, beklediğiniz gibi, borsayu kendi başarısı için bir barometre olarak yakından görüyor. Çoğu zaman ABD borsalarını acımasızca pompalamaya çalıştı. Görünüşe göre tekrar yapıyor ve Cuma günkü rallide zafer kazanıyor.

Ancak, gerçekte, hepsi ayrıntılı bir gösteriydi. Başkan, zil kapanmadan sadece birkaç saat önce sağlık salgını ile mücadelede bir zafer geçit töreni sergilemeye karar verdi. Bu, kasıtlı olarak stokları pompalamak ve günlük yeşil mumu mümkün olduğunca büyük tutmak için yapıldı.

Kripto Para Topluluğu Dikkat Çekiyor

Başkan Trump, borsa düşüşü ve çöplüğü üzerinde zafer turları yapıyor, kripto-Twitter ve ötesindeki birçok şakaların gündemi oldu. Cuma günkü tarihi yükselişe rağmen Dow Jones ay boyunca hala % 21'den fazla düşüş kaydetti.

Diğerleri, borsaya pompalamak için duyuru duyurularını kullanarak Trump'ın Justin Sun gibi nasıl davrandığını fark ettiler. Sun, projesi TRON'u (TRX) pompalamak için akla gelebilecek herhangi bir fırsattan faydalandığı biliniyor. Matt Odell (@matt_odell) 'in yazdığı gibi:

Koronavirüs pandemisi kötüleşirse, önümüzdeki haftalarda finansal piyasaların Bitcoin ile aynı kaderi takip edebileceği anlaşılıyor. Başkan Trump, en kötü senaryo ortaya çıkarsa, duyurularıyla piyasaları manipüle edemeyebilir.

Belirsiz Bir Gelecek

Perşembe günü yaşanan mali çöküşün ortasında, New York Federal Rezerv Bankası kısa vadeli krediler için 1,5 trilyon dolar teklif edeceğini açıkladı. [Vox] Federal Rezerv'in ekonomiye 168 milyar dolar daha pompalamasından birkaç gün sonra geliyor. Kısacası, devletin bu pazarı desteklediği ve çatlakların ortaya çıktığı görülmektedir.

 Koronavirüs pandemisinin neden olduğu sıkıntılı talep devam ederse, Başkan Trump'ın bile tutamayacağı genişletilmiş kayıplar görebiliriz. Şimdilik, tüccarlar o kadar ihtiyatlı ki, birçoğu nakit üzerinde duruyor ve gelecek hafta neler olacağını görmek için bekliyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ