Birçok kripto analisti, 17 Nisan'da yayınlanacak olan Binance’in ‘Akıllı Zinciri’ için teknik incelemeyi eleştirdi.

Kripto Topluluğu Binance Akıllı Zincirini Eleştiriyor

Birçok kripto analisti, 17 Nisan'da yayınlanacak olan Binance’in ‘Akıllı Zinciri’ için teknik incelemeyi eleştirdi.

Akıllı Zincir, Binance’in Binance Chain’dan sonra ikinci akıllı sözleşmeli etkin zinciri olacak. Binance Coin (BNB) sahipleri tarafından seçilen 21 node operatörüne sahip Ethereum (ETH) ve yetki verilen bir  DPoS yönetişim sistemi ile tam uyumluluk eklemelerini sunar.

Binance’in yakında çıkacak Akıllı Zinciri için teknik inceleme karışık tepkiler aldı. Kripto topluluğundaki birçok kişi, zincirin kripto varlık ekosistemine yeni bir şey getirmeden mevcut projelerin özelliklerini geri dönüştüreceğini düşünüyor.

Twitter'da, kripto veri toplayıcı Messari şunları söyledi: “'Binance Smart Chain” zaten kalabalık bir alanda başka bir ETH rakibine benziyor, ”zincirin“ EOS benzeri ”bir DPoS sistemine sahip olacağını da sözlerine ekledi.

Dijital varlık araştırma şirketi Delphi Digital'in kurucu ortağı Tom Shaughnessy, Akıllı Zincirin merkezileştirme yoluyla engelleneceğini savunuyor:

“Yüksek profilli bir lansman yaparken, Binance Smart Chain, tıklamalar ve göz küresi süresi için Ethereum ve diğer programlanabilir blok zincirleriyle rekabet edebilir, ancak kesinlikle merkezi olmayan geleceği inşa etmek için bir rakip değil.”

Shaughnessy, Smart Chain’in yönetişiminin merkezi platformları eleştirerek “CZ'nin etkisi ve BNB hissesi göz önüne alındığında zincir üzerinde kontrol hakimiyeti sağlayabileceğini” öngörüyor:

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ