Binance'in TUSD için sürekli desteği, kripto topluluğu içinde endişeleri tetikliyor.

Kripto Topluluğu, Binance Borsası İle Justin Sun Bağlantılı Stablecoin Arasındaki İlişkiyi, Her İkisine İlişkin Kapsamlı Soruşturmaların Ortasında Sorguluyor - CZ

Binance'in TUSD için sürekli desteği, kripto topluluğu içinde endişeleri tetikliyor. Binance ayrıca düzenlemeleri ihlal ettiği için CFTC tarafından dava edildi.

Binance geçtiğimiz günlerde XRP, Solana, Matic, SSV, Lido DAO ve Optimism dahil olmak üzere daha fazla TUSD ticaret çifti eklediğini duyurdu. Duyuruya göre, kullanıcılar 29 Mart 08:00 UTC'den itibaren ticarete başlayabilirler.

Kullanıcılar, bir sonraki duyuruya kadar LDO/TUSD, MATIC/TUSD, OP/TUSD, SOL/TUSD, SSV/TUSD ve XRP/TUSD ticaret çiftlerinde sıfır yapıcı ücretinden yararlanacak.

Çevrilmiş sürümler ile orijinal İngilizce sürüm arasında herhangi bir tutarsızlık ortaya çıkarsa, İngilizce sürüm geçerli olacaktır.

Borsanın ayrıca, Paxos'a ABD düzenleyicileri tarafından BUSD basımını durdurma emri verilmesinin ardından Kullanıcılar için Güvenli Varlık Fonu'ndaki (SAFU) BUSD varlıklarını TUSD ve USDT'ye dönüştürdüğü bildiriliyor.

Paxos artık yeni BUSD basmayacağı için #Binance, SAFU Fonu'ndaki BUSD'yi TUSD ve USDT ile değiştirdi. Bu değişikliğin kullanıcılar üzerinde hiçbir etkisi olmayacak ve fonlar, genel olarak doğrulanabilir adreslerde kalmaya devam edecek. Fonlar SAFU'dur.

Binance geçtiğimiz günlerde sıfır ücretli Bitcoin alım satım tesisini yalnızca TUSD'ye kaydırdığını duyurdu. Ancak sıfır yapıcı ücreti, BNB/TUSD ve ETH/TUSD işlem çiftleri için geçerli olacaktır.

Son olaylar göz önüne alındığında, 0 ücretli BTC ticaretini BUSD'den TUSD'ye taşıyoruz. Likiditeyi daha fazla çifte yayalım. Çiftler ekliyoruz ve likidite sağlıyoruz. Binance açık bir platform olmayı hedefliyor.”

Binance'in yalnızca 2 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip olmasına rağmen stablecoin'e verdiği kapsamlı destek, kripto topluluğunda birkaç soruyu gündeme getirdi. 12-13 Mart arasında piyasa değeri 1,3 milyar dolardan 2,08 milyara yükseldi. TUSD, birden fazla raporla Tron'un kurucusu Justin Sun ile ilişkilendirildi.

Binance, CFTC Tarafından Bir Dizi Suçlamayla Karşı Karşıya

Kripto topluluğu tarafından yöneltilen birkaç soruya ek olarak, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), ABD ticaret yasalarını ihlal ettiği için borsaya dava açtı. Binance CEO'su Changpeng Zhao, ABD'deki VIP müşterilere uyumluluk kontrolünden kaçınmayı öğretmekle suçlanıyor.

CFTC Başkanı Rostin Behnam şunları söyledi:

Binance yıllardır CFTC kurallarını ihlal ettiğini biliyordu ve hem para akışını sürdürmek hem de uyumdan kaçınmak için aktif olarak çalışıyordu. Bu, dijital varlık dünyasındaki herhangi biri için CFTC'nin ABD yasalarından kasıtlı olarak kaçınmaya müsamaha göstermeyeceğine dair bir uyarı olmalıdır. CFTC'nin Uygulama ekibinin bu eylemi gerçekleştirme konusundaki gayretli ve özverili çalışmalarını ve dijital varlık alanındaki yasa dışı operasyonları ele alma konusundaki sıkı çalışmalarını alkışlıyorum.

Birçok suçlamaya ek olarak CFTC, çalışanları platformun yasa dışı faaliyetlerde bulunduğunu bilmekle suçluyor. Eski uyum şefi Samuel Lim'in HAMAS işlemi hakkında bilgi aldığı Şubat 2019'a özel bir atıf yapıldı. Dosyalama, Lim'in bir meslektaşına, büyük meblağların kara para aklama teşkil etmesi nedeniyle teröristlerin platform genelinde genellikle küçük meblağlar gönderdiğini söylediğini belirtti. Zhao, Binance platformunu ortak bir kuruluş olarak işleten düzinelerce varlığı kontrol etmekle de suçlandı.

Bu ve diğer bazı suçlamalar, Zhao'nun bu iddiaları çürütmek için yaptığı son yoruma rağmen Binance imparatorluğunu tehlikeye attı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ