CoinMarketCap tarafından yapılan bir anket, BTC'nin Nisan'da 51.000 $'da sona ereceğini ve daha sonra da düşeceğini ve Mayıs'ta bugün işlem gördüğü fiyat civarında sona ereceğini tahmin ediyor.

CoinMarketCap tarafından yapılan bir anket, BTC'nin Nisan'da 51.000 $'da sona ereceğini ve daha sonra da düşeceğini ve Mayıs'ta bugün işlem gördüğü fiyat civarında sona ereceğini tahmin ediyor. CoinMarketCap anketlerinin, yüzde 80'in üzerinde tarihsel doğrulukla tahminlerinde yüksek bir doğruluğa sahip olduğu biliniyor.

Bitcoin, geçen haftadaki kazanımlarını sürdürdü ve basın zamanında, geçen güne göre yalnızca yüzde 0,10 düşüşle 47.250 dolardan el değiştiriyor. Ve birçok yatırımcı bir sonraki yolun nasıl olacağını tahmin etmek için mücadele ederken, 55.000'den fazla kişi Nisan'da 51.000 doların biraz üzerinde biteceğine dair inancını dile getirdi.

Basın zamanında 55.742 yatırımcının katılımını gören CoinMarketCap tarafından yapılan bir ankette, Nisan sonunda Bitcoin fiyatı için ortalama tahmin 51.052 dolar, medyan tahmin ise 48.750 dolar olacak. Mart ayında, tahmini ortalama fiyat 49.924 dolardı, Mart ayında hala birkaç saat olmasına rağmen, Bitcoin'in basın zamanında işlem gördüğünden yüzde 5,6 daha yüksek.

Topluluk, Mayıs ve Haziran sonunda tahmini fiyatların sırasıyla 47.280 dolar ve 43.695 dolar olmasıyla Bitcoin'in Nisan ayından sonra düşeceğine inanıyor. Anket hiçbir şekilde bilimsel olmasa da, ankete katılanlar da incelenmedi, tarihsel olarak Bitcoin fiyatını yüzde 82 doğrulukla tahmin etti.

Bitcoin Neden Yükseliyor?

Bitcoin, geçtiğimiz ay yükseliş trendinde, 9 bin dolara yakın kazanç veya yüzde 23 kazanç sağladı. Aslında, Rusya Ukrayna'yı işgal ettiğinden bu yana yüzde 35 daha yüksek.

Kazancın, Ukrayna-Rusya çatışmasından Terra'nın devam eden BTC alımlarına kadar bir dizi faktörden kaynaklandığı bildirildi. Küresel olarak devam eden makroekonomik şokların, kendi itibari para birimlerine olan inançları azalmaya devam ederken insanları kripto para birimlerine doğru ittiğini iddia edenler var.

Ancak, bir analistin belirttiği gibi, fiyat artışından tek başına hiçbir faktör sorumlu değildir. Aksine, Bitcoin'in bu yılın kayıplarını silmesine izin veren bu faktörlerin bir kombinasyonu, yıla başladığı fiyatın neredeyse üç ay altında işlem gördü.

 Daha fazla eyalet, firma, aile ofisi ve hatta sıradan vatandaş Bitcoin'e ısınmaya devam etti. Kısa süre önce Arizona, Phoenix'te bir banliyö olan Chandler, artık sakinlerinin faturalarını Bitcoin aracılığıyla ödemelerine izin verdiğini duyurdu. Bir belediye meclisi üyesine göre, hareket, sakinlere 'en yeni teknolojiyle' hizmet etme ihtiyacı nedeniyle gerekliydi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ