Singapur merkezli kripto türev borsası Phemex, A Serisi fon turunda 3,5 milyon dolar fon topladı. Tur, "bir dizi Morgan Stanley yöneticisi ve önde gelen bir takım kadronun" katılımıyla NGC Ventures tarafından yönetildi.

Kripto Türev Borsasından Dev Hamle Geldi

Singapur merkezli kripto türev borsası Phemex, A Serisi fon turunda 3,5 milyon dolar fon topladı. Tur, "bir dizi Morgan Stanley yöneticisi ve önde gelen bir takım kadronun" katılımıyla NGC Ventures tarafından yönetildi. Özellikle, Phemex, esas olarak çekirdek geliştiriciler olarak çalışan Morgan Stanley'nin sekiz eski çalışanı tarafından kuruldu. Phemex kurucu ortağı Jack Tao, e-ticaret kıyaslama yürütme stratejilerinin küresel kalkınma lideri olarak Morgan Stanley'de 11 yıl geçirdi.

Bugünkü Fon turunda Phemex'in toplam değeri 50 milyon dolara ulaşmış durumda.

Taze sermaye mevcutken, Phemex Rusya, Güney Kore ve Japonya'ya doğru genişlemek ve takımını büyütmek istiyor.

Phemex kurucu ortağı Jack Tao “Üç ülkeyi genişleme için seçtik çünkü pazar araştırmalarımıza dayanarak bu bölgelerde çok sayıda aktif tüccar var” açıklamasında bulunuyor

İşe alım satım cephesinde Tao, toplanan fonla birlikte mevcut 40 çalışanına, geliştirme, pazarlama ve müşteri hizmetleri işlevlerine yayılmış on kişi daha eklemek istediğini söyledi.

Phemex'in önümüzdeki hafta yeni bir ürün lansmanı da ortaya çıkacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ