Kripto para birimi türevleri borsası FTX, 11 Ocak'ta Bitcoin (BTC) opsiyon ticareti başlattı.

Kripto Türevleri Borsası FTX Bitcoin Opsiyon Ticaretini Başlattı

FTX CEO'su Sam Bankman-Fried dün bir tweet'te işlem platformunda opsiyon işlemlerinin listelendiğini açıkladı. Ayrıca, aynı günün ilerleyen saatlerinde borsadaki opsiyon işlem hacminin yaklaşık 2 saat içinde 1 milyon dolara ulaştığını iddia etti.

Dikkate Değer Hacim

Duyuru, platformda yeni başlatılan opsiyon işlemleriyle hangi kripto varlıklarının desteklendiğini belirtmese de, web sitesi yalnızca Bitcoin tabanlı opsiyon işlemlerini gösteriyor. Kripto para veri sitesi CoinGecko'ya göre, FTX, son 24 saat içinde 277,8 milyon dolar işlem gören, hacmine dayalı sekizinci en iyi kripto varlık borsasıdır.

FTX 2019'un başlarında kuruldu ve çeşitli kripto varlıkları, kaldıraç tokenları ve tezgah üstü (OTC) hizmetleri üzerinde üç aylık ve sürekli sözleşmeler de dahil olmak üzere profesyonel türev ticaret ürünleri sunuyor.

Piyasa

Kripto para birimi türevleri artan sıklıkta olumlu gelişmeler görüyor. Malta merkezli bir kripto para borsası OKEx, geçen ayın sonunda kripto opsiyon ticareti başlatacağını duyurdu. Ayrıca, Aralık ayı ortalarında Paris merkezli bir varlık yönetimi firması Napoleon AM, düzenlenmiş bir Bitcoin fonunun başlatıldığını duyurdu.

Ayrıca, uluslararası düzenleyici çerçeve giderek daha açık ve elverişli hale gelmekte. Örneğin, son zamanlarda Dördüncü Sanayi Devrimi ile ilgili Güney Kore Başkanlık Komitesi hükümete finansal kurumların kripto para birimine dayalı finansal ürünler başlatmasına izin vermesini önerdi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ