Uzmanlara ve kripto ticaret platformlarına göre, hedge fonları tarafından ETH satın alma çağrıları son birkaç gün içinde önemli ölçüde arttı.

Kripto Uzmanı Raoul Pal, Perakende Oyuncular İçin ETH

Uzmanlara ve kripto ticaret platformlarına göre, hedge fonları tarafından ETH satın alma çağrıları son birkaç gün içinde önemli ölçüde arttı.

Ether hayranları, gelecekte Ethereum'un Bitcoin'i ters çevirmesi tartışmasını bir kez daha ateşledi.

Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), son iki hafta içinde 1.700 doları geçerek sağlam bir yükseliş yaşadı. Son ETH fiyat rallisi, yeni pozisyonlar oluşturmak isteyen çok sayıda perakendeciyi heyecanlandırdı.

Kripto uzmanları ve yatırımcı Raoul Pal, ETH için bazı fiyat tahminleri verdi. Daha fazla perakende yatırımcı, kurumsal oyuncu ve riskten korunma fonu katıldıkça ETH fiyatının 2.000 $ ve üzerine çıkmasını bekliyor. Üç oyuncunun da makro ortamdan dolayı şu anda piyasada zayıf olduğunu sözlerine ekledi. Pal ekledi:

Genel duygu, makronun o kadar kötü olduğudur ki, yeni bir en düşük veya en düşük seviyenin yeniden test edilmesi gerekir. Ama benim önsezim, MAX PAIN yolunun daha yüksek olduğudur. Hedge fonları, ETH'nin 1800'den 2000'e kırılması durumunda arama satın almak için çabalıyor. Katılmamayı göze alamazlar.

Kripto ticaret platformu QCP, son birkaç gün içinde “inanılmaz miktarda” Ether çağrı seçeneği ticareti yaptıklarını belirtti. QCP, hedge fonlarının büyük alıcılar olduğunu kaydetti. “Eylül ayında birleşmeye yaklaşırken bu talebin devam etmesini bekliyoruz” dediler.

Ayrıca, kripto uzmanı, Ethereum'un Bitcoin ve diğer altcoinlerden daha iyi performans göstereceği konusunda iyimser. Bunun başlıca nedeni, The Merge'i çevreleyen iyimserlik ve ağ faaliyetlerindeki artıştır.

Ayrıca, 2.000 doların ötesinde, perakende ve kurumsal FOMO'nun 2200-2300 dolar civarında başlayacağını belirtti. Ancak, bir uyarı ekler;

Herkes geri döndüğünde, piyasa makroya bağlı olarak yeniden yükselmeden önce keskin bir şekilde düzeltebilir.

Ethereum (ETH) Bitcoin'i (BTC) Değiştiriyor

Temmuz ayının son iki haftasında, Ethereum (ETH), aylık en düşük seviyelerinden yüzde 60'tan fazla keskin kazançlar elde etti. Bu geri çekilme döneminde ETH, yaklaşık yüzde 20 değer kazanan BTC'yi bir kez daha geride bıraktı.

Bu, Ethereum'un Bitcoin'i geçerek piyasa değerlemeleriyle en büyük kripto para birimi haline gelmesi konusundaki tartışmayı bir kez daha ateşledi. Bununla birlikte, ETH, Bitcoin'in emrettiği toplam değerlemelerin hala yüzde 50'sinden daha az. Yine de birçok analist, Ethereum'un Bitcoin'i değiştirmesinin çok mümkün olduğuna inanıyor. Quantum Economics Kurucusu ve CEO'su Mati Greenspan şunları yazdı:

İnsanların sürekli 'kandırıyor muyuz?' sorusunu tekrarladıklarını duyuyorum. Bunun asla olmayacağının garantisi olmasa da, sadece rakamlara bakınca, bu olay gün geçtikçe yaklaşıyor gibi görünüyor.

Kripto varlık yöneticisi Arca'nın analisti Bodhi Pinkner, Bloomberg'e şunları söyledi:

Ters çevirme "çok mümkün". Ethereum hakkında olumlu bir görüşümüz var” dedi ve Birleşmenin ardından deflasyonist bir varlık olacağını da sözlerine ekledi. “Böylece değişen dinamik, özellikle sıkılaşma ortamında, Ethereum’un Bitcoin’e göre fiyatı için teorik olarak iyiye işaret ediyor.”

ETH'nin bir sonraki büyük boğa koşusunda BTC'yi geçme şansı hala daha az. Ancak Bitcoin ile değerleme açığını kapatmaya devam ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ