Yatırımcılar, yönetilen varlıkları geçen yıl Temmuz ayından bu yana 38 milyar dolarla en düşük seviyesine çekmek için kripto piyasalarından 140 milyon doların üzerinde para aldı.

Kripto Varlıklar, Piyasadaki Toparlanmaya Rağmen 10 Ayın En Düşük Seviyesini Gördü

Yatırımcılar, yönetilen varlıkları geçen yıl Temmuz ayından bu yana 38 milyar dolarla en düşük seviyesine çekmek için kripto piyasalarından 140 milyon doların üzerinde para aldı.

Cardano, Polkadot ve XRP, çoğu yatırımcının çok varlıklı yatırım ürünlerine yönelmesiyle hafif girişler görürken, Bitcoin en yüksek çıkışı 154 milyon dolar ile gördü.

CoinShares, kripto para yatırım ürünlerinin geçtiğimiz hafta toplam 141 milyon dolarlık çıkışla yine kötü bir hafta geçirdiğini açıkladı. Bitcoin, 30.000 dolarlık fiyat aralığından çıkmak için mücadele ederken en yüksek çıkışları gördü ve yatırımcılar artık çok varlıklı yatırım ürünlerini giderek daha fazla tercih ediyor.

Kripto varlık yönetimi şirketi CoinShares, haftalık raporunda, Bitcoin'in 153,5 milyon dolarlık çıkış gördüğünü ve açık ara en yüksek kripto para olduğunu açıkladı. Bununla birlikte, çıkışlara rağmen, en iyi kripto için aydan bugüne ve yıldan bugüne akışlar sırasıyla 187 milyon ve 307 milyon dolarda net pozitif kalıyor ve bu da yatırımcıların son zamanlarda piyasadan çıkan bazı ürkek ellere rağmen BTC'ye hala güvendiklerini gösteriyor.

Çıkışlar, Bitcoin 30.000 dolar civarında bir aralıkta kalmaya devam ederken geliyor. Geçtiğimiz gün BTC, 30.265 dolardan el değiştirmek için yüzde 1.2 kazandı. Hafta sonu boyunca yaşanan düşüşün ardından işlem hacmi yüzde 33 artarak 25,6 milyar dolara ulaştı.

Ethereum ayrıca geçen hafta sadece 200.000 dolar olsa da net çıkışlar gördü. Polkadot, XRP, Cardano, Litecoin ve Solana, bazı yatırımcıların altcoinlerin ilk ikisinden daha hızlı ve daha güçlü bir şekilde geri döneceğine bahse girdiği için, o dönemde net pozitif akışlar gördü.

Ancak geçen haftanın en büyük kazananı çok varlıklı yatırım ürünleri oldu. Aynı anda birkaç farklı kriptoya bahis yapan ve elinde tutan bu ürünler, riski farklı projelere dağıttıkları için daha iyi bir yatırım olarak görülüyor. Geçen hafta, herhangi bir kripto ürününün en yükseği olan 10 milyon dolara yakın giriş gördüler. Yıldan bugüne, bu ürünlere 185 milyon dolar aktı.

CoinShares’ten James Butterfill yaptığı yorumlarda şunları söyledi:

Yatırım ürünleri, bu yıl emsallerine göre çok daha düşük olan sadece iki haftalık çıkışlar gördü. Yatırımcıların, değişken dönemlerde çok varlıklı yatırım ürünlerini tek hatlı yatırım ürünlerine göre daha güvenli gördüklerine inanıyoruz.

Grayscale, 25 milyar $ ile en yüksek AUM değerine sahip varlık yöneticisi olmaya devam ediyor. Digital Currency Group'a ait varlık yöneticisi, spot Bitcoin ETF'ye dönüştürmeye çalıştığı bir ürün olan Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) aracılığıyla dünyanın en büyük tek BTC sahibidir. SEC şimdiye kadar bu harekete karşı kararlı kaldı, ancak Grayscale pes etmiyor ve hala düzenleyicinin lehine karar vermesi için lobi yapmaya çalışıyor.

Grayscale, son hamlesinde, Axios'un bildirdiği gibi, "Kripto yatırımcılarını önemsediğimiz için bu istasyondaki reklamları devraldık" mesajıyla Washington DC'deki Union Station'ın her yerine reklamlar yerleştirdi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ