SEC Yönetmeliği kitlesel fon toplamanın avantajlarından nasıl yararlanacağı konusunda 20 yıldır çalışmakta olan deneyimli bir girişimciden bilgi almak için bu makaleyi okuyun.

Kripto ve Blockchain ile Kitlesel Fon Toplama Yönetmeliğinde Nasıl Gezinilir

SEC Yönetmeliği kitlesel fon toplamanın avantajlarından nasıl yararlanacağı konusunda 20 yıldır çalışmakta olan deneyimli bir girişimciden bilgi almak için bu makaleyi okuyun. Kitlesel Fon Toplama Yönetmeliği, SEC'de şirketlerin çevrimiçi bir platform aracılığıyla halka 1.070.000 dolara kadar yükselmesine izin veren bir istisnadır. İkinci Kitlesel Fon Toplama kampanyası için gerekli SEC onayını almak için konuşulmamış olduğunu, ancak kripto ve blockchain kullanımını bırakmanın gerekli olduğunu buldu. Risk sermayesi yoluyla para toplamanın tipik yoluna meydan okumaktan, para toplama için ABD düzenleyici kara mayınlarında gezinmeye kadar, bu kaçırmak istemediğiniz bir hikaye.

Dawn Dickson, 2012 yılından beri üzerinde çalıştığı ve self servis perakendecilik için bir donanım ve yazılım (SaaS) çözümüne sahip otomatik bir perakende teknoloji şirketi olan PopCom'un kurucusu ve CEO'sudur. Esasen, PopCom, satıcıların satış noktasında önemli analizleri toplamasına ve Google analitiklerinin web trafiğini analiz etme şekline benzer şekilde hedeflenen içerik sunmasına izin vererek otomatları ve kioskları daha akıllı hale getirir.

Otomatik perakende teknolojisi ve self-servis makineleri içeren işi ile COVID-19 salgını, şirketin ürünlerine olan talebin artmasına neden olarak yatırımcı satışını çok daha kolay hale getirdi. Dickson, bir menkul kıymet token teklifi (STO) kullanarak SEC Düzenleme Kitlesel Fon Toplama (Reg CF) kapsamında 1 Milyon Doların üzerinde para toplayan ilk kadındır. Şu anda ikinci Reg CF'sinin ortasında, PopCom yaklaşık bir buçuk ay içinde 800.000 dolar topladı.

Ve bir teknoloji şirketini kolayca kurabileceğinize inanıyorsanız, önce teknolojide bir eğitim alarak işe başlayacağınızı ve para toplamak için yatırımcılara gitmeden önce aylarca ve aylarca planlamaya hazırlanacağınızı söyleyecektir. Ve ilk Kitlesel Fon Toplama kampanyasındaki başarısı sorulursa, Dickson daha önce ilk kadın olduğunu vurguladı ... sadece ilk siyah kadın değil… bir blockchain token teklifi kullanarak 1 milyon dolar topladı. Ve bir dezavantaj gelince, Dickson'a göre, Ohio State Üniversitesi'nden bir kıyı kolejinin aksine bir mezun olmak ve Ohio'nun köprü devletinde yaşamak, iş için sermaye yaratmanın önündeki en büyük engellerdi. Şirketi için para toplamak için doğru ağa sahip olmamanın önündeki engel halktan eşitlik arama motivasyonuydu.

Dickson, “Obama'nın İşler Yasası, oyun alanını ve işletmeler için sermayeye erişimi düzenledi ve topluluğun akredite ve akredite olmayan yatırımcılardan yararlanmasına izin verdi” diyor. Bir şirketin henüz halka açık bir şekilde işlem görmediği erken aşama anlaşmaları için, “... akredite bir yatırımcının bireysel olarak 200.000 dolar veya evliyseniz 300.000 dolar kazanması ve net değeri 1.000.000 dolar olması gerektiğini” belirtiyor. Dickson, bu yatırımcıların “... zenginliğin aynı akredite yatırımcı grubuna dağıtıldığı bu erken aşama şirketlerinin başarısından yararlanan tekrar tekrar aynı insanlar olduğunu” belirtiyor. Dickson, Başkan Obama'nın İş Yasası ile mümkün kıldığı şekilde bir kitle fonlaması kampanyası yaptı. Aileleri, arkadaşları ve akredite olmayan yatırımcılar olmayan ancak harcanabilir geliri olan yatırımcıların eğitildiği ve bir şirkete yapılan erken aşama yatırımlarının risklerini ve ödüllerini anladığını fark etti.

Dickson, insanları COVID-19 ile SEC'in rahatlama sağladığını ve Kitlesel Fon Toplama daha da kolaylaştırarak Kitlesel Fon Toplamayı öğrenmek için harika bir zaman olmasını sağlamaya teşvik ediyor. Dickson'a göre, kitle fonlaması minimum uygulanabilir ürünün elde edilmesi için 50.000 ila 100.000 dolar kadar düşük olabilir.

 İkinci kitle fonlaması kampanyası neredeyse tamamlandığında, Dawn Dickson izleyecek biri olacak. Liderliği zaten bir kripto veya blockchain şirketi olarak gezinmenin gerçek dünyadaki bazı zorluklarını aydınlatıyor. En önemlisi, crowdfunding için blockchain tokenleri ve blockchain teknolojisini kullanarak yeni bir aç yatırımcı sınıfının kapısını açtı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ