Coinbase ve Wise gibi finansal teknoloji ve kripto şirketleri, aylarca kırmızıda kaldıktan sonra Salı günü hisse senedi fiyatlarında artışa tanık oldu.

Coinbase ve Wise gibi finansal teknoloji ve kripto şirketleri, aylarca kırmızıda kaldıktan sonra Salı günü hisse senedi fiyatlarında artışa tanık oldu.

Coinbase ve Wise gibi finansal teknoloji ve kripto şirketleri, Wall Street'in son birkaç ayda kaçındığı bir grup hisse için çok ihtiyaç duyulan bir rahatlama olan bu hafta bir toparlanma yaşadı. S&P 500, Wall Street'in ABD Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell'ın enflasyon ve faiz artırımlarına ilişkin yeni yorumları sindirdiği bir yatırım seansının ardından beş günlük bir kayıp serisini sonlandırdı.

Kripto Firması Coinbase Yüzde 5.4 Değer Kazandı

Galaxy Digital ve Coinbase gibi kripto şirketleri sırasıyla yüzde 8,5 ve yüzde 5,4 değer kazandı. Ağustos ayında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığından bu yana %70'ten fazla düşen Fintech firması Robinhood, bugünkü seansı %5 artışla kapattı. Londra Menkul Kıymetler Borsası'nda işlem gören bir Fintech olan Wise, %3.66 oranında işlem gördü. Ekim ayından bu yana %85 oranında düşen Bakkt, %7,6 değer kazandı. Özel Fintech ve kripto şirketleri, özel pazarlarda yükselen değerlemelerin keyfini çıkarırken, kamu piyasası yatırımcıları geçen yılın büyük bölümünde onlardan kaçındı. Son zamanlarda, giderek daha fazla kripto şirketi halka açılmaya ilgi gösterdi.

JMP'den Devin Ryan Sektör İçin Yükseliş Tezini Özetledi

Yeni kullanıcılar hisse senedi satın almak ve devlet teşviki toplamak için Robinhood ve Block's Cash App gibi platformlara akın ettiğinden, bu tür şirketlerin hisse senetleri pandemi döneminde daha önce talep görüyordu. Bir notta, JMP'den Devin Ryan, son zamanlardaki "değişkenliğe" rağmen sektör için yükseliş tezinin ana hatlarını verdi. İşte Ryan: “21Y21'de, yatırımla ilgili herhangi bir iş için muazzam müşteri katılımı ve rekor ticaret hacimleri ile piyasa koşulları kuşkusuz yapıcıydı. Bununla birlikte, 2022'nin artan iş lansmanları, yaratıcı ortaklık duyuruları ve artan birleşme ve satın almaların hızında daha fazla hızlanma göreceğine inandığımızdan, temeller hiç bu kadar sağlıklı olmamıştı."

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ