İngiltere'nin en iyi futbol federasyonu İngiliz Premier Ligi (EPL), ABD'de iki kripto ve NFT ticari markası için başvuruda bulundu.

Kripto ve NFT Ticari Markaları İçin İngiltere Premier Ligi (EPL) Dosyaları

İngiltere'nin en iyi futbol federasyonu İngiliz Premier Ligi (EPL), ABD'de iki kripto ve NFT ticari markası için başvuruda bulundu. Lig şimdi sporun kripto, NFT ve metaverse projeleriyle buluştuğu noktada başka bir durum haline geliyor.

İngiltere Premier Ligi (EPL), kripto para birimi, NFT ve metaverse projeleriyle ilgili iki ticari marka başvurusunda bulundu. Ticari markalarla, en iyi futbol ligi, dijital varlıklar alanında hak iddia ediyor gibi görünüyor.

İngiltere Premier Ligi (EPL) kripto Endüstrisiyle Buluşuyor

Ticari marka avukatı Michael Kondoudis tarafından 6 Haziran'da paylaşılan ayrıntılara göre, ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi'ne (USPTO) geçen hafta başvuru yapıldı. Bir ticari marka başvurusu ligin logosunun kullanımıyla, diğeri ise imrenilen kupasıyla ilgilidir.

EPL şimdi bu ilişkili öğelerin kripto para birimlerinin ve bunlarla ilişkili dijital varlıkların ticaretinde münhasır kullanımını istiyor. Lig ayrıca bunları sanal spor kıyafetlerine, NFT'lerine, çevrimiçi NFT pazarına, meta veri tabanına ve diğer kripto hizmetlerine uygulayacaktır.

Son zamanlarda, spor dünyası dijital varlıklar alanına artan bir ilgi gösterdi. Geçen yıl, NFT koleksiyonu NBA Top Shot, 7,5 milyar dolarlık bir değerlemeye yükseldi. Red Bull Racing Honda, NFT deneyimini geliştirmek için Tezos blockchain ile de ortaklık kurdu. Hatta bir yarış arabası, meme tokeninin heyecanına uygun bir Dogecoin temasına sahip.

Bunun dışında çeşitli kripto oyuncuları bu takımlara destek olmak ve kendilerinin reklamını yapmak için ortaya çıktılar. Örneğin, Crypto.com Laker's Staples Center'ın isim hakları için 700 milyon dolar ödedi. Değişim, öğrencilere Web3.0 fırsatları sağlamak için ikonik basketbolcu Lebron James ile de ortaklık kurdu. Dahası, Crypto.com artık Katar'da düzenlenecek 2022 FIFA Dünya Kupası'nın resmi sponsoru.

Önemli Notlar

Sam Bankman-Fried liderliğindeki FTX borsası ayrıca birkaç kripto anlaşması yaptı. Şirket geçen yıl Miami Heat stadyumu için 135 milyon dolarlık isim hakkı imzaladı. FTX ayrıca Mercedes Formula One ve Washington Wizards dahil olmak üzere birçok spor takımının resmi ortağıdır.

Bu yıl Manchester City, metaverse üzerine Etihad Stadyumu'nu inşa etmek için teknoloji firması Sony ile ortaklık kurdu. EPL oyuncuları Arsenal ve Liverpool, benzer ortaklıklar için manşetlerde bulundular. Arsenal, oyuncu NFT'leri için Unagi ile ortaklık kurarken, Liverpool spor giyim sponsorluğu için iki kripto firmasıyla görüşüyor.

Bununla birlikte, bir spor sponsoru olan Bitci.com, anlaşmanın sonunu yerine getiremeyince görevden alındı. Ek olarak, FTX'in Miami Heat Stadyumu için isimlendirme haklarının, önceki reklamcıların ödediklerine kıyasla çok pahalı olduğu bildirildi.

Bununla birlikte, EPL takımları ve diğer spor oyuncuları tarafından kripto ve NFT'lerin geniş çapta onaylanması, büyük ölçüde benimsenmesine katkıda bulunacağından emin olabilirsiniz. Birincisi, NFT'lerin, özellikle kripto kışlarından çok fazla etkilenmedikleri için 2021'in 20 milyar dolarlık rekor satışını aşması muhtemel. Chiliz gibi spor temalı kripto para birimleri de spor meraklıları tarafından artan alımların ardından astronomik boyutlara yükselebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ