Üst üste beş hafta boyunca boşaltıldıktan sonra, kripto yatırım ürünleri şimdi toplam kazançlarda 14,4 milyon dolar oldu.

Üst üste beş hafta boyunca boşaltıldıktan sonra, kripto yatırım ürünleri şimdi toplam kazançlarda 14,4 milyon dolar oldu. Analistler ve yatırımcılar, spot piyasa momentumu ve trend analizinin ardından yukarı yönlü bir trend için yaygara koparıyor.

Art arda beş hafta çıkışlara tanık olduktan sonra, kripto yatırım ürünleri 14,4 milyon dolar değerinde giriş gördü. En son haftalık Dijital Varlık Fonu Akışları raporunda CoinShares, Bitcoin'in (BTC) çoğu yatırımcı için tercih edilen varlık olduğunu belirtiyor. Diğer kripto yatırım ürünlerinden bazıları girişler gördü, ancak Ethereum (ETH) önceki haftalardan sonra hala çıkışlara tanık oldu.

Raporu yazan araştırmacılara göre, bu girişler kripto piyasasının fiyat zayıflığı gösterdiği bir zamanda ortaya çıkıyor. Bu nedenle girişler, yatırımcıların daha ucuz bir fiyata daha fazlasını elde etmek için “bunu bir satın alma fırsatı olarak gördüklerini” gösteriyor.

 "Düşüşü satın aldığınızda ve ardından asıl düşüş gelir" ve satış sonrası çöküşten sonra diğer eğlenceli sosyal medya gönderileri

Kripto Yatırım Ürünleri 14 Milyon Dolar Kazanıyor

CoinShares'in Bitcoin fonunda çıkışlar oldu, ancak 21Shares ve ProShares'inkiler küçük kazançlar kaydetti. 14 milyon kazançtan Bitcoin 13.8 milyon dolar ile liderliği alırken, Ethereum 15.6 milyon dolar ile en büyük kaybı gördü. Bununla birlikte, çoklu varlık ürünlerinden elde edilen kazançlar, kripto yatırım ürünlerine net bir pozitif girişe neden oldu. Kripto piyasası analistleri Willy Woo, bunların, bu ürünlere geri dönüşün ilk işaretleri olduğunu söylüyor:

Kurumsal Paranın Geri Gelmeye Başladığının İlk İşaretleri

Ethereum'un yedi haftalık ardışık çıkışları şimdi toplam 245 milyon dolar. CoinShares'e göre bu, “yatırımcılar arasındaki son düşüşlerin çoğunun Bitcoin yerine Ethereum'a odaklandığını” gösteriyor.

Ek olarak, raporlarında yer alan fonların yönetim altındaki varlıklarda (AUM) 51 milyar doları vardı .Ağustos 2021'in başından bu yana en düşük seviye. AUM, kripto varlık değerlerinde son zamanlarda yaşanan düşüşün ardından kayıplar gördü. Özellikle, dünyanın en büyük fonu olan Grayscale, AUM'sinde bir değişiklik görmedi - 25 Ocak güncellemesine göre hala 30,6 milyar dolar. Ancak, fon şimdi benzeri görülmemiş yüzde 30 indirimle işlem görüyor.

Gümüş Kaplama

Analistler ve yatırımcılar, BTC'nin 36 bin dolarlık pozisyonunu yakın zamanda geri almasından bu yana uygun giriş noktaları arıyorlar. Dijital varlık, Pazartesi günü geç saatlerde 33 bin dolara kadar düştü, ancak yazım sırasında 36.108 dolara yükseldi. Mevcut spot piyasa ivmesi devam ederse, kripto yatırım ürünlerinin önümüzdeki haftalarda daha fazla kazanç görmesi muhtemel.

Dahası, CoinShares ve Arcane Research geçen hafta yaklaşan kayıpların tersine çevrileceğine olan güvenini dile getirdi. Bitcoin, Mayıs-Temmuz 2021 mini ayı piyasasına benzer bir çukura çoktan ulaştı. Ağustos-Ekim 2021'de bunu takip eden şey, güçlü kurumsal yatırım sayesinde yüzde 60'lık bir artış oldu. Araştırmacılar, eğilimin bir kez daha tekrarlanacağını düşünüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ