Cryptocompare'den gelen en son veriler, kripto yatırım ürünlerinin yönetimi altındaki (AUM) varlıkların Haziran ayı boyunca rekor düşük seviyelere ulaştığını gösteriyor.

Kripto Yatırım Ürünlerinin AUM

Veriler ayrıca 23 Haziran itibariyle 30 günlük pozitif getiri (%30.8) kaydeden tek dijital yatırım ürünü olarak 21 Hisse Kısa(Short) Bitcoin ETP'yi gösteriyor.

Üç Ok Sermaye İflas Faktörü

Cryptocompare'in en son verileri, kripto yatırım ürünlerinin AUM'sinin Haziran 2022'de rekor düşük seviyelere düştüğünü gösterdi. Düzenlenmiş kıyaslama yöneticisi ve dijital varlık veri firmasına göre, AUM'deki bu düşüş, öncelikle Three Arrows Capital gibi kripto kredi şirketlerinin geleceğini çevreleyen belirsizliklerden kaynaklandı.

Verilerin gösterdiği gibi, kripto borsasında işlem gören fonlar (ETF'ler) en önemli düşüşe sahipti ve AUM'da %52,0 düşüşle 1,31 milyar dolara geriledi. Pazarın %80,3'ünü oluşturan güven ürünleri ise %35,8 azalarak ayı 17,3 milyar dolar olarak tamamladı. Borsada işlem gören emtialar (ETC'ler) ve borsada işlem gören tahviller (ETN'ler) sırasıyla %36.7 ve %30,6 düşüşle 1,34 milyar $ ve 1,61 milyar $'a geriledi. Bulguları özetleyen Cryptocompare şunları söyledi:

Dört ürün türünün tümü, Trust ürünleriyle Aralık 2020'den bu yana en düşük AUM'u kaydederken, ETC'ler AUM Ekim 2020'den bu yana en düşük seviyesine ulaştı. ETN'ler ve ETF'ler, sırasıyla Ocak 2021 ve Nisan 2021'den bu yana en düşük AUM'larını kaydetti.

21 Hisse Senedi Trendi

Bu arada rapor, 21 Hisse Kısa(Short) Bitcoin ETP'nin 23 Haziran itibariyle 30 günlük pozitif getiri (%30.8) kaydeden tek dijital yatırım ürünü olduğunu belirtiyor. 27 Haziran itibariyle ETP'nin AUM'si 16,5 milyon dolar idi. ürün için tüm zamanların en yüksek seviyesi. Raporda, art arda üç ay boyunca yükseldikten sonra bu ETP, mevcut piyasa koşullarından yararlanan birkaç üründen biri olarak ortaya çıktı.

21 Hissenin aksine, Amaç ve Coinshares ETP'leri aynı dönemde BTC ve ETH'de en büyük çıkışa sahipti.

“Purpose Bitcoin ETF (BTCC) 18.170 BTC sattı , 3iq Coinshares Bitcoin ETF (BTCQ) ise (24 Haziran itibariyle) fondan 7.384 BTC akışı gördü. Genel olarak, Haziran ayında AUM'da sırasıyla %56.7 ve %57.1'lik iki kayıtlı düşüş kaydedildi. Dijital varlık veri firmasının raporuna göre Proshares Bitcoin Strategy ETF (BITO), ay boyunca 7.264 BTC satın aldıktan sonra en büyük girişi gördü.

Veriler ayrıca, 26.499 ETH çıkışı olan 3iq Coinshares Ether ETF'nin (ETHQ) dönem boyunca ethereum ürünleri arasında en büyük çıkışı kaydettiğini gösteriyor. Bunu, Haziran ayında 24.409 ETH çıkışı gören Purpose Ether ETF (ETHH) izledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ