Kripto yatırımcıları, kripto piyasası düzelttiği için aylarca önümüzdeki bir sezonu görmüyor.

Kripto Yatırımcıları Neden Bir "Alt Sezon" Görmeyebilir?

Kripto yatırımcıları, kripto piyasası düzelttiği için aylarca önümüzdeki bir sezonu görmüyor.

Bitcoin fiyatı yukarı yönlü ivme göremediğinden, kripto piyasası kısa vadede daha derin bir gerileme riski altındadır. Bitcoin fiyatı uzun bir süre boyunca 6.000 $ seviyesini korurken, altcoinler daha fazla dezavantaj görmeye devam etti.

Tanınmış tüccar DonAlt şunları söyledi:

“BTC yukarı, aşağı veya yana gidebiliyor gibi görünüyor. Altcoinler aşağı, aşağı veya aşağı gidebilecek gibi görünüyor. ”

Bitcoin fiyatı, özellikle yüksek riskli varlıklara yönelik iştah azalması nedeniyle geç bir düşüş göstermiştir. Altcoinler, yatırımcıların almak istemedikleri ek bir risk oluşturmaktadır.

Kripto pazarı on milyarlarca dolar kaybettiği için Altcoinler hırpalanmış görünüyor

7 Mart'tan bu yana, yaklaşık üç hafta içinde, kripto pazarının değeri 264 milyar dolardan 175 milyar dolara, yaklaşık 89 milyar dolar düştü.

Sonuç olarak, yatırımcılar Tether gibi stablecoinlere akın ederken altcoinler hem USD hem de bitcoin'e karşı düşük performans gösterdi.

Bitcoin fiyatındaki % 5'lik bir düşüşün ardından, teknik analistler yakın vadede bitcoin için dik bir düşüş bekliyorlar. Kripto tüccarı Michael van de Poppe'ye göre, bitcoin için güçlü destek seviyeleri 5.800 $ ve 5.250 $ olarak bulundu.

Poppe şunları söyledi:

“Dağıtım paterni ve 6.900 dolarlık alanın açıkça reddedilmesinden sonra birikim söz konusu. İlk destekte yaklaşık 6.000-6.100 dolar. Düşmeye devam etmeden önce 6.400 $ test ediyor olabilir, destek için birincil seviye 5.800 $ ve daha fazla 5.250 $ alanı. ”

 FTX'teki altcoin endeksi sürekli vadeli işlemlerinde, sadece 43 gün içinde altcoin pazarında yüzde 56'lık büyük bir düşüş kaydedildi ve 2017'den beri görülmeyen seviyelere düştü.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ