Cardano'nun SundaeSwap yükseltmesi, kullanıcılar ve distribütörler arasındaki token ticaretini eşleştirmek için akıllı sözleşmelerden yararlanacak.

 Cardano'nun SundaeSwap yükseltmesi, kullanıcılar ve distribütörler arasındaki token ticaretini eşleştirmek için akıllı sözleşmelerden yararlanacak. Cardano, 2022'de ağı daha ölçeklenebilir hale getirmek için çeşitli zincir içi ve zincir dışı çözümler planladı.

Son iki ayda Cardano, sürekli olarak yanlara doğru hareket ederken altcoin sektöründe oldukça sessiz bir yanıt verdi. Ancak, Cardano bu haftanın başlarında ADA fiyatının yüzde 13 artmasıyla herkesin dikkatini çekti.

Bu, Cardano blok zincirinde gerçekleşen zincir içi aktivitenin kısa bir süre için Ethereum'u geçmesiyle oldu. Cardano'daki en heyecan verici olaylardan biri, 20 Ocak Perşembe günü blok zincirine gelen SundaeSwap'ın gelişidir.

 Cardano işlem hacminde Ethereum'u Geride Bıraktı, ADA %13 arttı ,İşte Nedeni

Proje geliştiricileri, “SundaeSwap'in tamamen işlevsel bir beta merkezi olmayan değişim (DEX) olarak piyasaya sürüleceğini” onayladılar. Sonuç olarak, diğer projelerin tokenleri için ticaret havuzları oluşturmasına izin verilecek.

Diğer DEX'ler gibi, SundaeSwap da kullanıcılar ve distribütörler arasındaki token alım satımlarını eşleştirmek için akıllı sözleşmelerden yararlanacak. Alım satım ücretlerinin bir kısmı, platforma “verim çiftçiliği” şeklinde likidite sağlamak için yatırımcılara geri dönüyor. Cardano ekibi açıkladı:

DEX'in akıllı sözleşmeleri tamamen denetlenmiş ve DEX, güvenlik için tüm endüstri standartlarını karşılayacak olsa da, Cardano blok zincirindeki mevcut işlem boyutu limitleri nedeniyle tamamen merkezi olmayan yönetişimin uygulanması hemen mümkün olmayacak.

Ayrıca, diğer DeFi protokolleri, Cardano blok zinciri ağında bir lansman için şimdiden hazırlanıyor. Diğer bir gelişme ise Cardano'nun Defi merkezi Ardana'nın DApp platformu NEAR Protocol ile stratejik bir ortaklığa girmesidir. Bu işbirliği, sorunsuz varlık aktarımı için Cardano ve NEAR arasında bir köprü kurmalarına yardımcı olacak.

EMURGO ve Cardano, DApp Araç Yığınını Başlatacak

Cardano'nun arkasındaki risk sermayesi kolu olan EMURGO da Cardano Vakfı ile birlikte çalışıyor. İki oyuncu, Cardano blok zincirinde merkezi olmayan uygulamaların (DApp'ler) büyümesini destekleyen bir geçiş ücreti yığını başlatacak. Proje iki farklı MVP'den oluşacak. Geliştirmeden bahseden EMURGO CEO'su Ken Kodama şunları söyledi:

EMURGO, değerli Cardano altyapı bileşenlerinin gelişimini tam olarak desteklemektedir ve deneyimli bir geçmişe sahip bir ekip tarafından geliştirilmesine katkıda bulunmaktan heyecan duyuyoruz.

Artık Cardano'da desteklenen akıllı sözleşme işleviyle, yeni araç yığını, geliştiricilere Cardano'da sosyal açıdan etkili dApp'ler oluşturmak için daha fazla yararlı seçenek sunacak.

Başka bir geliştirmede, Cardano'nun Hydra ölçeklendirme çözümü de test ağının lansmanına yaklaşıyor. Geçen hafta, Caqrdano'nun ana şirketi IOHK, 2022'de ağ ölçeğine yardımcı olacak zincir içi ve zincir dışı çözümleri vurguladı.

ADA fiyatı, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3 dolardan yüzde 50'den fazlasını düzeltti. Söylendiği gibi, Cardano (ADA) kripto para birimi bu haftanın başlarında bir miktar ivme gösterdi. Bu erken hafta rallisi, ADA'nın bir kez daha ilk beş kripto listesinde yer almasına yardımcı oldu. Basın zamanı itibariyle ADA, 47,6 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile 1,41 dolardan işlem görüyor. Cardano için sıralanan bu kadar büyük gelişmelerle, ADA kesinlikle yatırımcıların radarında olmalı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ