Bitcoin [BTC] fiyatı 7500 dolar civarında bir direnç gösteremedi. Noel arifesinde günlük kapanış 7250 dolar idi.

Yazının yazıldığı sırada Bitcoin [BTC]'nin fiyatı 7238 dolar seviyelerinde.


Bollinger Band ile birlikte 7272 dolarlık 4 Saatlik Grafikte yer alan 50-EMA, fiyatı destekliyor.

Fiyat 7150 dolar civarında en yüksek hacim profil seviyelerinin üzerine sıçradı. Bunun altında bir kırılma 6000 dolar seviyelerine yol açabilir. Bununla birlikte, mevcut ret yükseliş eğilimi gösteriyor. Bir kripto tüccarı ve grafik analisti olan Biddles, attığı tweette “Poc ulaştı. Güzel ilk ret. Bunu kaybedersek, 6.400 hala ne kadar talep kaldığını görmek için imo'yu tekrar test ediyor.”

Osilatörler

Haftalık ve günlük ölçekte CMF, haftalık MACD ile birlikte negatiftir. Bununla birlikte, günlük ölçekte, MACD 18 Aralık'ta düşüş eğilimi göstermeden önce pozitif sıçradı. Her iki grafikte de RSI eşit olarak dengeli.

Bu nedenle, haftalık osilatörler düşüş gösteriyor, günlük nötr.

Vadeli İşlemler Piyasası

Skew Data'ya göre, Huobi ve Okex gibi Çin borsalarındaki vadeli işlem hacmi yaklaşık 5,25 milyar dolar. BitMEX, Bakkt ve CME'deki toplam hacim yaklaşık 2 milyar dolar. Farklılık, batıdaki tatil sezonuna da atfedilebilir. Bununla birlikte, toplam ticaret hacmi oldukça önemli.

Ayrıca, Okex ve BitMEX'in fonlama oranı piyasalarda kararsızlık olduğunu göstermekte. Bununla birlikte, Okex'e dayanan BTC temeli, 23. işaretten beri olumlu bir işaret gösteriyor.

Piyasa düşüşe devam ederken, mevcut destek seviyeleri 7 bin dolar seviyesinin altındaki bir düşüş için kritik önem taşıyor. Bununla birlikte, daha uzun birikim dönemleri ve kanal oyunun sonunda boğaları uyandırabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ