Ankete göre, Hindistan'da şu anda son altı ayda varlığı elinde tutan veya ticareti yapan 115 milyon kripto yatırımcısı var.

KuCoin, Cryptoverse Hindistan Raporuna Girdi, Pazar Büyümesi İçin İyimser Beklentileri Ortaya Çıkardı

Ankete göre, Hindistan'da şu anda son altı ayda varlığı elinde tutan veya ticareti yapan 115 milyon kripto yatırımcısı var.

Ayrıca, yüzde 41'i seçecekleri kripto yatırım ürününün türünden emin olmadıklarını belirttiğinden, insanların çoğunun piyasa hakkında çok az bilgiye sahip olduğu da gözlemlendi.

KuCoin tarafından yayınlanan “Into The Cryptoverse India” başlıklı bir raporda, Asya ülkesinde kripto ve blockchain gelişimi hakkında derinlemesine bir analiz yapıldı. Yetkililerin dijital varlıklardan elde edilen tüm gelirlere yüzde 30 vergi uygulamasına rağmen, Hindistan'daki kripto pazarının 2030'da 241 milyon dolara ulaşacağı tahmin ediliyor.

Ankete göre, Hindistan'da şu anda son altı ayda varlığı elinde tutan veya ticareti yapan 115 milyon kripto yatırımcısı var. Bu, 18 ila 60 yaş arasındaki toplam nüfusun yüzde 15'ini oluşturuyor. Ayrıca, rapora göre nüfusun yüzde 10'u önümüzdeki 6 ay içinde kriptoya yatırım yapmayı planlıyor.

Son piyasa gerilemesinin ardından yatırımcılar, özellikle de zirvede alım yapanlar büyük darbe aldı. Ancak anket, kripto yatırımcılarının yarısının önümüzdeki 6 ay içinde varlıklarını artırmayı planladığını ortaya koyuyor.

Ayrıca, yüzde 41'i seçecekleri kripto yatırım ürününün türünden emin olmadıklarını belirttiğinden, insanların çoğunun piyasa hakkında çok az bilgiye sahip olduğu da gözlemlendi. İlginç bir şekilde, yüzde 37'si portföylerinin riskini yönetmede zorluk yaşarken, yüzde 27'si kriptoların yönünü veya değerlerini tahmin etmede zorluklar yaşıyor. Rapora göre, yüzde 21'inin kriptonun nasıl çalıştığı hakkında hiçbir fikri yok.

Kripto Yatırımcılarının Yüzde 23'ü Bunun “Eğlence İçin Bir Yutturmaca” Olduğunu Düşünüyor

Artan sayıda kripto yatırımcısına bakılmaksızın, düzenleyici çerçeve piyasaya girmek isteyenler için büyük bir endişe kaynağı olmuştur. Ankete katılanların yaklaşık yüzde 33'ü, kriptolara yatırım yapmak için hükümet düzenlemelerini büyük ölçüde dikkate aldıklarını itiraf etti. Ayrıca, yüzde 26'sı bilgisayar korsanlarından daha fazla endişe duyuyor ve yüzde 23'ü güvenlik olayları nedeniyle paralarını geri alamama olasılığından endişe ediyor.

Anket ayrıca Hindistan'daki kripto Yatırımcılarının sayısının yaş aralığına bağlı olduğunu ortaya koydu. Kripto yatırımcılarının yüzde 39'unun 18 ila 30 yaş arasında olduğu ve bunun bir önceki çeyreğe göre yüzde 7 daha yüksek olduğu gözlemlendi. Ayrıca, bu yaş aralığına girenler, yalnızca son üç ayda başlayan erken yatırımcılardır.

Ankete göre Hindistan'daki kripto yatırımcıları, kriptonun finansın geleceği olduğuna inanan yüzde 56 ile sektöre girmek için çeşitli motivasyonlara sahip. Yüzde 54'ü ayrıca uzun vadede daha yüksek getiri elde edebilecekleri için kararlarının büyük ölçüde yatırım odaklı olduğuna inanıyor. Yüzde 52'si ayrıca pasif gelir elde etmek ve daha iyi bir yaşam standardı sağlamak için kriptoya yatırım yapıyor. İlginç bir şekilde, yüzde 24'ü bunu "eğlence için bir yutturmaca" olarak değerlendirirken, yüzde 43'ü kısa kazançlara odaklanıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ