Chainalysis'in baş ekonomisti, zincir üzerindeki verilerin, büyük bir varlıklı yatırımcı grubunun son birkaç ayda önemli miktarlarda Bitcoin topladığını gösterdiğini iddia ediyor.

Küçük Bir Yatırımcı Grubu Son Birkaç Ayda Bitcoin

Chainalysis'in baş ekonomisti, zincir üzerindeki verilerin, büyük bir varlıklı yatırımcı grubunun son birkaç ayda önemli miktarlarda Bitcoin topladığını gösterdiğini iddia ediyor.

Chainalysis baş ekonomisti Philip Gradwell dün haftalık piyasa istihbarat raporunda 1000'den fazla varlıklı yatırımcı son üç ayda büyük miktarda Bitcoin biriktirdi.

Raporda Gradwell, Bitcoin'in satın alındığı ve tutulduğu fiyatları analiz etmek için blockchain verilerini kullandı. Analizleri, yatırımcının Bitcoin'i aldıktan sonra ne kadar süreyle elinde tuttuğunu değerlendirdi.

Gradwell, Bitcoin'in yaklaşık 54.500 dolar değerinde olduğu zaman, bir grup 1.200 yatırımcının 450.000 Bitcoin'i toplam 24.5 milyar dolara satın aldığını tespit etti. Aşağıdaki grafik, son birkaç ay içinde farklı fiyat seviyelerinde ne kadar Bitcoin satın alındığını göstermektedir.

Yatırımcılar Yükselirken Bitcoin Satın Alıyor

Gradwell, bu zengin yatırımcıların her birinin 100 ila 1000 Bitcoin tuttuğunu ve paralarını bir ila üç ay arasında tuttuğunu sözlerine ekledi.

Grafiği ayrıca balinaların diğer önemli alımlarını da kaydetti. 55.800 $'dan bir yatırımcı veya yatırımcı 1.3 milyar $'a 229.000 Bitcoin satın aldı. Gradwell, bu Bitcoin'in bir kripto borsasında tutulduğunu kaydetti; Borsalarda tutulan Bitcoin genellikle satılmak üzere oradadır.

Chainalysis ekonomisti, grafikteki daha büyük platonun Bitcoin piyasası için daha düşük bir limit oluşturabileceğini savundu. "Fiyat, ortalama satın alma maliyetine doğru düştüğünde, daha fazla satın almalarını beklerdim, böylece fiyatın altına bir taban koyarım" dedi.

Bununla birlikte, Gradwell'in teorisi, Bitcoin dün gece 50.000 doların altına düştüğü ve şimdiye kadar yeniden su yüzüne çıkmadığı için şimdiden suya düştü.

Bitcoin’de Ani Düşüş

Bitcoin'in fiyatı yaklaşık 48.200 dolara düştü. Bu Bitcoin'in 8 Mart'tan bu yana en düşük fiyatı ve 14 Nisan'da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.445 dolardan % 33 düşüş anlamına geliyor.

Diğer kripto para birimleri Bitcoin'den bile daha kötü performans gösterdi: Ethereum, XRP ve Uniswap son 24 saatte en az % 10 düştü.

Düşüşe atfedilen bir duyuru, Başkan Biden’ın sermaye kazancı vergisini artırma konusundaki son teklifine atfedilen - örneğin Bitcoin gibi bir varlığın satışından kar veya zarar elde edildiğinde uygulanan Amerikalıların en zenginleri için sermaye kazancı vergilerinin % 40'a çıkarılması şeklinde idi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ