2022 yılına sıkıntılarla girdiğimizin hepimiz farkındayız.

2022 yılına sıkıntılarla girdiğimizin hepimiz farkındayız. Bir pandemi koşulları ile mücadele ederken, bir taraftan da enflasyon ve hayat pahalılığı ile hayatımızı idame ettirmeye çalışıyoruz.

Yaşanan bu hengamede küçük yatırımcı da yönünü bulmaya çalışıyor. Özellikle kripto para piyasasında yer alan küçük yatırımcılar için Bitcoin’de yön bumak 200 günlük hareketli ortalamanın kırılmasına bağlı.

Tabi burada içine buşunduğumuz ay ile Mart ayını birlikte değerlendiridğimizde öncelikle Amerika’da Hazine Sekreterine Başkanlık emri ile devasa yetkilerin gelebileceği konuşuluyor.

Diğer taraftan Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu yani SEC tarafından ABD’deki bankaları kripto paralarda hizmet vermek için yetki tanımlanabileceği vurgulanıyor.

Bu aşamada yukarıda verdiğimiz iki önemli gelişmeye küçük yatırımcı dikkat etmeli. Yön tayini yaparken hızlı ve acele karar verilmemeli! Piyasalardaki gelişmeler de yakından takip edilmeli.

Mart ayında FED’in yapacağı toplantıda alınacak olan faiz artışı kararının gerek borsalar olsun gerekse de Bitcoin ve kripto para piyasası olsun, olumsuz bir etki yapacağı ifade ediliyor. Bu bağlamda Bitcoin ve kripto para piyasasında yer alan küçük yatırımcının volatil hareketlere karşı tetikte olması gerekiyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ