Dağıtılmış defter teknolojisi, dijital kupon piyasasına şeffaflık sağlamak için kupon endüstrisi tarafından kullanılmaktadır.

Kupon Endüstrisi ve DLT: Dünya Evde İşbirliği Yaparak E-Ticareti Büyütüyor

Dağıtılmış defter teknolojisi, dijital kupon piyasasına şeffaflık sağlamak için kupon endüstrisi tarafından kullanılmaktadır.

Tipik olarak bakkallarda indirimleri kullanmak için kullanılan kağıt parçaları olarak düşünülen kuponlar, yıllar boyunca ilgi kazanmıştır. Kuponların ilk kez 1890'ların ortasında Coca-Cola tarafından kullanıldığı belirtildi. O zamandan beri, kupon endüstrisi milyarlarca dolarlık bir işletmeye dönüştü.

Özellikle dijital kuponlar, kupon endüstrisi için çekiş gücü sağlıyor. İstatistikler, ABD'de 126,8 milyon yetişkinin 2016 yılında çevrimiçi kupon kullandığını gösteriyor. Bu rakamın 2021 yılına kadar 145,3 milyon kullanıcıya ulaşması bekleniyor.

Dijital kuponlar kullanılmaya devam ettikçe, Target, General Mills ve CPG olarak bilinen en büyük tüketici ürünü mal üreticilerinden birçoğu ile çalışan kâr amacı gütmeyen bir kupon veri alışverişi platformu olan Kupon Bürosu, 22 Nisan'da Hedera Hashgraph'ları kullanacağını açıkladı. Hedera Konsensüs Hizmeti, kupon kaydı ve itfa verilerinin değişmez bir kaydını sağlar.

Koronavirüs pandemisinin küresel olarak dijital kuponların kullanımını daha da artırabileceğini belirtmek önemlidir. Örneğin Çin, Alipay ve WeChat Pay gibi üçüncü taraf uygulamalar aracılığıyla dijital kuponlar vererek insanları perakendecilere tekrar para harcamaya teşvik ediyor.

Kupon Bürosu CEO'su Brandi Johnson, Cointelegraph'a ABD'deki genel kupon talebinin COVID-19'un patlak vermesini izleyen ilk haftalarda % 30 arttığını söyledi ve ekledi: “Ekonomik etkinin hissedilmesiyle bu eğilimin devam etmesini bekliyoruz ülke genelinde. Bu, dijital olduğu kadar kağıt anlamına da geliyor. ”

Johnson ayrıca, bazı kupon sirkülerlerinin üretimi tamamen durdurduğunu ve bunun da endüstri girişimlerine doğru dijital girişimlere yol açtığını kaydetti:

“Bir büyük perakendeci, e-ticaret yoluyla elde edilen gelirlerin % 5'ten % 30'una çıktı. Aynı perakendeci artık dijital üretici kuponlarını sadakat uygulamasına ve e-ticaret sistemine sokmaya çalışıyor. Mayıs ayına kadar tamamlamayı bekliyorlar ve diğer perakendeciler büyük olasılıkla davayı takip edecekler. ”

Kağıt kuponlarla ilişkili sahtekarlıkla mücadele etmek için dijital kuponlar da devreye girmiştir. Johnson'a göre, kağıt kupon dolandırıcılığı genellikle perakendeciler için yılda 600 milyon dolar zararla sonuçlanıyor. “Konuştuğumuz bir ulusal CPG, yalnızca geçen yıl 30 milyon doların üzerinde kupon dolandırıcılığı yaşadıklarını” söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ