Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, geçtiğimiz günlerde TRT özel yayına katılarak Kur korumalı Türk Lirası vadeli mevduat sistemi hakkında detaylarla ilgili olarak bilgiler verdi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin  Nebati, geçtiğimiz günlerde TRT özel yayına katılarak Kur korumalı Türk Lirası vadeli mevduat sistemi hakkında detaylarla ilgili olarak bilgiler verdi.

 

Nebati, yaptığı açıklamada Döviz Hesabı ya da Türk Lirası hesabı olan herkesin bu sistemden etkili bir biçimde yararlanabileceği söyledi. Faiz hassasiyeti olan kişilerin de bu sistemden faydalanabileceğini vurguladı.

Konuyla ilgili olarak biz de bu durumun Bitcoin fiyatına nasıl yansıyabileceğine dair yorumlarımızı yapmak istedik. Bitcoin 'in  son günlerde kurdaki hareketler nedeniyle Türk Lirası bazında 800 bin TL 'nin  üzerine çıktığı zaman dilimlerini  yaşadık.

Kurda yaşanan fiyat artışı nedeniyle Bitcoin yatırımcısının önemli ölçüde gelir elde ettiği ifade edilebilir. Bu nedenle yeni devreye sokulan kur korumalı Türk Lirası vadeli mevduat sistemi eğer güzel ve etkili bir getiri sağlar ise Bitcoin yatırımcısı tarafından tercih edilebilir.

Ancak Bitcoin 'deki fiyat hareketlerine bakıldığında kısa zamanda daha fazla gelir getireceğini gören yatırımcılar Bitcoin'den vazgeçmek istemeyeceklerdir. O yüzden yatırımcının Bitcoin 'de kalacağı tahminleri yanlış bir yaklaşım olmayacaktır. Kanımca yatırımcı riski dağıtmak isteyecektir. Bu bağlamda yatırım staretejisi olarak Dolar , Altın, Türk Lirası ve Bitcoin dörtgeninde bir yaklaşımla hareket edilebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ