Bitcoin fiyatı keskin bir şekilde tükendi ve son 24 saat içinde %8'den fazla düştü ve 21.500 $'ın altında işlem gördü.

Küresel Enflasyon Korkularına Tepki Olarak Bitcoin Fiyatı Tükendi

Bitcoin fiyatı keskin bir şekilde tükendi ve son 24 saat içinde %8'den fazla düştü ve 21.500 $'ın altında işlem gördü. Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi bu hafta %13 düştü. Yazım sırasında BTC 21.124 dolardan el değiştiriyor.

Küresel Enflasyon Endişeleri Üzerine Bitcoin Fiyatı Düşüyor

Düşüş gecelik işlemlerde başladı ve Almanya'daki beklenmedik yüksek enflasyon verileriyle aynı zamana denk geldi. Almanya'nın yıllık üretici enflasyon rakamları, Temmuz ayında %32'lik beklentilere karşı %37'lik rekor bir seviyeye yükseldi. Üretici fiyatları, bir bölge için üreticiler tarafından satılan mal ve hizmetlerin fiyatını yansıtır. Almanya ÜFE verileri ABD ÜFE verileriyle benzerlik göstermektedir. Amerika Birleşik Devletleri Temmuz ÜFE okuması karşılaştırıldığında %9.8 idi.

Açıklamanın ardından, CME FedWatch aracına göre, ABD Merkez Bankası'nın federal fon oranını 75 baz puan artırma olasılığı önceki gün %41'den %44,5'e yükseldi.

Bir süre 24.000 dolar civarında yatay hareket ettikten sonra, Bitcoin konsolidasyondan çıkmış ve daha da düşmüş gibi görünüyor. Kripto, 20 gün içinde ilk kez 22.000 $ seviyesinin altına düştü ve düşüş henüz durmuş gibi görünmüyor.

Ether (ETH) fiyatı da benzer şekilde düştü ve gün içinde %8 ve haftada %13 düştü. Altcoinler son zamanlarda keskin bir şekilde düştü, SOL %10 düşerken AVAX ve MATIC sırasıyla %11 ve %12 düştü.

Genel kripto para piyasa değeri 1.015 trilyon dolar ve Bitcoin’in hakimiyet oranı %39.7.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ