Metaverse konseyi, küresel girişimlerin geleceğini şekillendirmeye odaklanmaya çalışacak.

Küresel Esports Federasyonu Metaverse Konseyi

Metaverse konseyi, küresel girişimlerin geleceğini şekillendirmeye odaklanmaya çalışacak.Amacı, resmi olarak espor ekosisteminin yönetim organı olarak tanınmak olan Küresel Esports Federasyonu, “küresel topluluğumuz için somut meta veri tabanı geliştirme girişimlerini şekillendirmeye odaklanmak” için bir meta veri tabanı konseyi oluşturdu.

Konsey, blockchain uzmanlarından, NFT geliştiricilerinden ve sosyal medya etkileyicilerinden oluşacak. GEF CEO'su Paul J. Foster şunları söyledi:

“Metaverse realitemize fikirleri, sesi ve şekli geliştirmek için GEF Metaverse Council'i kurduk; ve tüm #worldconnected topluluğumuz için sınırsız fırsatlara erişmek için”

Blockchain birlikte çalışabilirlik projesi Flare CEO'su Hugo Philion konseye başkanlık edecek. Beyaz bültenine göre, Flare, “ekonomik güvenlik mekanizmalarına dayanmadan akıllı sözleşme ağları için bir ölçeklendirme yöntemi” sunduğunu iddia ediyor.

Philion'un başkan olarak rolü, tek bir zincir uzmanı olmak yerine zincirler arası meselelerle başa çıkma yeteneği göz önüne alındığında, konseye bazı ağırlıklar getirmeli.

“Esports, blockchain uygulamaları için sınırsız bir potansiyel ve fırsatlar dünyası sunuyor.”

Meta Veri Deposu Alımı

Metaverse kavramı ve uzun vadede oyun topluluğu tarafından iyi karşılanıp karşılanmayacağı konusunda çok fazla tartışma oldu. İlginç bir şekilde, GEF Metaverse Konseyi Başkan Yardımcısı Melvin Kuek şöyle düşünüyor:

“Metaverse denilince akla üç kelime gelir; Oyun, Topluluk ve Dahil Etme.”

Bu açıklama biraz zorlama görünebilir, çünkü mevcut blockchain oyununun durumuna aşina olanlar, bazı kesin sorunların ele alınması gerektiğini bileceklerdir.

Birçok blok zinciri oyun projesi, birçok yatırımcının oyundan zevk almasını engelleyen devasa ödeme duvarları ile 'dahil etme' yönünden ciddi şekilde yoksundur. Axie Infinity NFT'lerin maliyeti geçen yıl Eylül ayında ortalama 355 dolar ve diğer birçok projede benzer sorunlar var.

“Oyun” faktörü ile ilgili olarak, şu anda birkaç canlı blockchain oyun projesi dinamik oyun sunuyor. Gensokishi gibi projeler, MMO'ların 3D dünyasını blok zinciri oyunlarına ve metaverse'e taşımayı hedefliyor, ancak oyuncular hala bu tür projelerin hayata geçmesini bekliyor. Blockchain endüstrisinde bir bütün olarak kesinlikle güçlü bir topluluk var.

Bununla birlikte, oyun topluluğu eşit derecede sağlamdır ve çoğu, oyunlara blok zinciri öğeleri eklemekten nefret eder. En büyük oyun haber sitelerinden biri olan Kotaku, bir süredir oyun içinde blockchain'e karşı duyduğu hoşnutsuzluğu yüksek sesle dile getiriyor ve bunu "web 3.0 olan dolandırıcılık festivali" olarak nitelendiriyor.

Metaverse Council'in oluşturulmasıyla ilgili cesaret verici olan şey, geleneksel oyuncular ve web3 uzmanları arasındaki sohbeti başlatmasıdır. Şu anda, ikisi arasında büyük bir ayrım var. Ancak, web3'ün gelecekteki meta veri deposuna ve oyunlara değer katması için sayısız fırsat olabilir. Oyunlarda kazanılan öğeler, parçası oldukları çevrimiçi toplulukları oluşturmaya yardımcı olan oyuncuları ödüllendirmek için kullanılabilir.

GEF tarafından desteklenen Dota 2 gibi çevrimiçi çok oyunculu oyunlar, hayatta kalabilmek için günlük aktif kullanıcılar gerektirir. Bu oyuncuların oyuna bağlılıkları için ödüllendirilmeleri gerekmez mi? Onlar olmadan oyun ölecekti; tekliflerin ayrılmaz bir parçasıdır ve bir şekilde tanınmayı hak ederler. Oyun içi öğeleri NFT'lere dönüştürmek, kullanıcıların bunları gerçek dünya ödülleri için takas etmelerine olanak tanır. Kazanmakla ilgilenmeyen oyuncular, NFT yönünü görmezden gelmeli ve engelsiz oynamaya devam etmelidir. Bu, başarılı olacak oyun dünyasıdır. Oyun ve ardından meta veri deposu, kullanıcılara değer katmalıdır. Ekonomik olarak sürdürülemez olduğu için basitçe kazanmalarına izin veremez.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ