Bitcoin volatilitesi hala belirgin ancak şu anda hafta sonu işlemlerinde 6.000 USD'nin üzerinde işlem görüyor.

Küresel Kriz Bitcoin ve Kripto Paralar İçin Hangi Avantajları Getiriyor

Bitcoin volatilitesi hala belirgin ancak şu anda hafta sonu işlemlerinde 6.000 USD'nin üzerinde işlem görüyor.

Genesis Mining, Bitcoin'in küresel bir finansal ve ekonomik krizin kötüleşmesi durumunda bariz kazanan olarak parlayacağına inanıyor

Blockchain tabanlı sanal emlak ilgi görüyor.

Bitcoin dün 7.000 ABD Doları almak için vahşi bir hız aldı ve girişimi tetiklemek için sadece bir selloff'a neden olduğu görülüyor, çünkü Bitcoin bugün Cumartesi günü 6,000 USD'nin üzerine çıkmadan önce 5,680 USD’ye kadar düştü.

Ancak her yerde Bitcoin tutkunları, finans ve ekonomi açısından döngüsel küresel krizin şu anda tutulduğu görünen durumda kalmalıdır. Tüm karanlık fısıltılarda bile, Bitcoin güçlü tutuyor ve hala değer kaybına karşı yararlı bir sığınak olduğunu kanıtlıyor.

Kripto madencilik firmasının operasyon başkanı Philip Salter'e göre, küresel ekonomi sadece erimeye başlarsa Bitcoin'in banka riskinden korunma değeri daha da artacaktır.

Şu anda, fiyat düşüşü ile birlikte hash gücü düşüyor, birçoğunun sadece iki ay boyunca beklediği yarılanma olayıyla, ancak Salter bunun sadece tüccarlar gibi madencilerin de operasyonları için marj çağrıları yapması olduğunu söylüyor.

“Geleneksel pazarlardan farklı değil, işlemleri devam ettirmek, borçlarınızı ödemek için her şeyi satmanız gerekiyor. Bir madenci olarak ödemek için faturalarınız var, elektrik için, operasyonlar için ödeme yapmak zorundasınız; masraflarınız dolar cinsindendir, bu nedenle bitcoin fiyatı düştüğü için, sadece devam etmek için envanterinizin daha fazlasını satmanız gerektiği anlamına gelir. ”

Domino etkisinin Bitcoin madencilik endüstrisinde bile geçerli olduğunu söylüyor, ancak sadece belirli bir noktaya kadar. Fiyat düşmeye başladığında, madenciler ekipmanlarının daha fazlasını satacaklar ve daha fazla sattıkça arz fazlası, fiyat üzerinde daha fazla baskı yaratıyor. Ancak, herhangi bir madenci için, fiyatların toparlanma görene kadar faaliyetlerini tamamen kapatmanın ve üretimi durdurmasının mantıklı olacağı bir nokta olacak.

Bitcoin'i “Altın 2.0” olarak işaret eden birçok insanı ele aldık, ancak Bitcoin geleneksel varlıklardaki küresel pazarların yanında aşağı yukarı azalırken, insanlar bu anlatının doğru olup olmadığını merak ediyorlar. Salter, bunun gerçekleştiğini görmek için daha kötü olayları görmemiz gerektiğinde ısrar ediyor:

“Bu ekonomik kriz varsa, o zaman Bitcoin için önemli etkileri olmayacaktır. Bununla birlikte, gerçek bir çöküş varsa, Bitcoin'e olan ilgi patlayacaktır. Bankacılık sistemine karşı bir liman olarak görülmeye geri dönecektir. İnsanlar eski ekonomide ne kadar şüphec olurlarlarsa, Bitcoin'e o kadar çok akın ederler.”

Şimdilik, gerçekten sıcak görünen şey, blockchain'e dayanan sanal özelliktir.

Decentraland sanal dünya platformundaki kullanıcıların, 3D sanal evrendeki toprak yamalarının satıldığı dijital arazide topluca 1 milyon USD harcadıkları her bir token 10 metrekareye atandığında, bunun yeni blok zinciri olduğu anlaşıldı.

International Data Corporation’ın Avrupa Analizlerinde kıdemli bir araştırma analisti Radoslav Dragov, blockchain'in kendisinin dijital bir varlık olduğunu ve sanal gayrimenkul yatırımı olarak tokenların kullanılmasının fiziksel olarak orada bulunamayan insanlar için mantıklı olduğunu söyledi:

 “Gerçek bir takas edilebilir varlığın dijital temsilini oluşturmak için blockchain kullanmak, kolayca değiştirilemeyen veya yüksek minimum yatırım gerektiren varlıklara daha fazla erişilebilirlik sağlayabilir. Örneğin, gayrimenkul gibi likit olmayan varlıkların tokenlaştırılması, birçok insana belirli bir toprak parçasına küçük miktarlarda para yatırım yapma ve daha sonra tokenları ikincil piyasada satma fırsatı verir. Bu varlık belirleme süreci yatırımları demokratikleştiriyor.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ