Geçtiğimiz birkaç hafta, Bitcoin ve kripto paralar dahil olmak üzere küresel pazarlar için düşüşün halim olduğu geçici bir hafta oldu.

Küresel Piyasalar Değişken Olduğundan Bitcoin Yatırımcıları İçin Kritik Bir Zaman

Geçtiğimiz birkaç hafta, Bitcoin ve kripto paralar dahil olmak üzere küresel pazarlar için düşüşün halim olduğu geçici bir hafta oldu. Bu, küresel piyasaların birlikte düştüğü 12 Mart'ta, S&P 500, altın, petrol, Bitcoin ile diğer birçok milyar dolarlık ve milyarlarca dolarlık varlıkların kaya gibi düşmesiyle açıklandı.

Küresel piyasalar Mart ortalarında yaşanan şoktan sonra iyileşme noktasında yavaşlamış olsa da, CBOE Volatilite Endeksi (VIX) tarihsel standartlara göre 40 noktasını gösteren yüksek seviye nedeniyle  hisse senedi ve Bitcoin tüccarlarının ayarlanması için kritik bir zaman olduğunu vurguluyor.

Bitcoin yatırımcıları arasında en fazla yükseliş eğiliminin aksine, Wall Street şu anda kısa ve orta vadede borsa beklentilerine bölünmüştür.

New York merkezli bir finansal hizmetler ve yatırım şirketi olan Guggenheim Investments'ın küresel CIO'su Scott Minerd, geçen hafta yayınlanan bir notta, “diğer ayakkabının” küresel pazarlarda düşmesini beklediğini ve bunun da bir panik dalgasına neden olacağını açıkladı.

Diğer ayakkabı düşüşünü görmeliyiz. Piyasalar işsizliğin artması, ekonomik büyüme ve kurumsal kazançlar ile ilgili bazı verileri görmeye başladığında, piyasada başka bir panik seviyesi daha olacaktır.

Minerd, işlerin beklediği gibi gitmesi durumunda, S&P ticaretini şu an endeks işlemlerinden neredeyse % 50 daha düşük olan 1.500'e görebileceğini ifade etti.

Goldman Sachs farklı olmak için yalvardı. Yatırım bankası, hükümetlerin politika desteğini ve yassılaşan bir koronavirüs eğrisini belirterek borsa tabanının altında olduğunu öne sürdü.

Birçoğunun borsa ve Bitcoin'in kısa vadeli ve orta vadeli geleceğine bölünmesiyle, oynaklığın beklendiğini söylemek doğru olur.

Bitcoin, borsa geleceğiyle ilgili tüm tartışmalara uyuyor çünkü son birkaç hafta içinde görülebileceği gibi, küresel piyasalardaki dramatik dalgalanmalardan açıkça etkilenmiş durumda. Teori, hisse senetleri tekrar düşerse, Bitcoin'in de olması gerektiği; ve hisse senetleri daha fazla toparlanırsa, Bitcoin de aynı şekilde artacağı şeklinde.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ