Three Arrows Capital (3AC) temsilcileri, Zhu Su ve Kyle Davies'in nerede oldukları bilinmiyor . Singapur'dan ayrıldıkları söyleniyor.

Kurucu Ortakların Konumu Bilinmeyen Olarak İflas İçin 3AC Dosyaları

Three Arrows Capital (3AC) temsilcileri, Zhu Su ve Kyle Davies'in nerede oldukları bilinmiyor . Singapur'dan ayrıldıkları söyleniyor.

Dilekçe, Three Arrows Capital'in aşırı kripto piyasasındaki dalgalanmaların ardından çöktüğünü söyledi.

Nansen, 3AC'nin Nisan ayı itibariyle 10 milyar dolarlık varlık yönettiğini tahmin ediyor, ancak dilekçe aynı anda sadece 3 milyar dolar tuttuğunu gösteriyor.

Bir İngiliz Virgin Adaları mahkemesi tarafından tasfiye kararı verilmesinden bir haftadan kısa bir süre sonra, kripto hedge fonu Three Arrows Capital (3AC) Cuma günü Bölüm 15 iflas başvurusunda bulundu.

Mahkeme belgelerine göre, hukuk firması Latham & Watkins'in temsilcileri dilekçeyi New York mahkemesine sundu.

Temsilciler, “Borçlunun işi, kripto para piyasalarındaki aşırı dalgalanmaların ardından çöktü” dedi. 3AC'nin kurucu ortakları Zhu Su ve Kyle Davies'in şu anki konumundan haberdar olmadıklarını da eklediler.

“Yabancı temsilciler, borçlunun Singapur'da belirli operasyonları olmasına rağmen Bay Davies ve Bay Zhu'nun şu anki yerinin bilinmediğini anlıyor ve inanıyor. Singapur'dan ayrıldıkları söyleniyor."

Zhu'nun son Twitter güncellemesi, iflas söylentilerini ele aldığı göründüğü 15 Haziran'daydı . Davies ise konuyla ilgili hiçbir bilgi vermedi.

Singapur merkezli 3AC, baskı altında çöken ve son haftalarda piyasa satışlarının yol açtığı likidite sorunlarıyla karşı karşıya kalan en yüksek profilli kripto para birimi firmaları arasında yer alıyor. ABD dışında yerleşik yabancı şirketler, alacaklıların yasal işlem yapmasını engelleyerek iflas korumasını güvence altına almak için Bölüm 15'i kullanıyor.

Blockchain analitik firması Nansen'in 3AC'nin Nisan ayına kadar 10 milyar dolarlık varlığa sahip olduğunu söylediği bildirilirken, dilekçede firmanın aynı dönemde sadece 3 milyar dolarlık varlığa sahip olduğu iddia ediliyor.

İflas başvurusunda bulunmadan günler önce, bir İngiliz Virgin Adaları mahkemesi 3AC'ye varlıklarını tasfiye etmesini emretti. Blockworks'ün öğrendiğine göre, danışmanlık firması Teneo Restructuring'den iki operatörün iflasını yönetmek üzere atandığı öğrenildi. Bir kaynak, Teneo'nun alacaklıların firmaya karşı talepte bulunabilecekleri bir web sitesi kuracağını söyledi.

3AC Kurucu Ortakları Kyle Davis ve Zhu Su

2012 yılında sınıf arkadaşları Zhu ve Davies tarafından kurulan Three Arrows, kripto varlık hedge fonlarını ve risk sermayesini yönetiyor ve yüksek kaldıraçlı bahisleriyle biliniyor. Web sitesine göre, 3AC'nin yatırımları arasında Aave ve Lido gibi DeFi projeleri ve oyna-kazan projesi Axie Infinity yer alıyor.

Risk sermayesi şirketi Race Capital'in ortaklarından Chris McCann, yakın tarihli bir röportajda Blockworks'e 3AC'nin hem kripto hedge fonu hem de kripto VC fonu olmaya çalışan bir firma örneği olduğunu söyledi.

"Bu, her iki dünyanın da en kötüsü gibi" dedi ve 3AC ve Celsius gibi firmaların kendilerini merkezi olmayan olarak belirlediklerini de sözlerine ekledi. “Temelde bir blok zinciri üzerine inşa etmeyen, şeyler hakkında şeffaf olmayan ve herkesin uzayda olduğu gibi kabul ettiği tüm temel kiracıları almayan, kendilerine Web3 firmaları diyen ve topladıkları tüm sermayeyi harici, dışsal faaliyetler için kullanan insanlar var.  Başlangıçta bile, onlar hakkında her zaman çok rahatsız hissettim” dedi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ