Bir Reddit kullanıcısı, son birkaç ay içinde kurumsal yatırımcıların GBTC üzerinden 26.000 BTC satın aldığını ve bu fonları bir yıl boyunca kilitlediğini gösteren verileri paylaşıyor

Kurumlar Alana Girdi Ama 26.000 Bitcoin (BTC) 1 Yıldır Kilitli

Bir Reddit kullanıcısı, son birkaç ay içinde kurumsal yatırımcıların GBTC üzerinden 26.000 BTC satın aldığını ve bu fonları bir yıl boyunca kilitlediğini gösteren verileri paylaşıyor

2019'da, giderek daha fazla kurumsal yatırımcı, kripto kışının sona ermesi ve BTC’nin Temmuz 2019'da 13.876 $ 'a ulaşmasıyla dikkatlerini Bitcoin'e çevirdi. Bazı büyük yatırımcılar dünyaya TV'deki Bitcoin ve kripto hakkında bilgi vermek için ellerinden geleni yaptılar.

Bunların arasında Morgan Creek Digital'in kurucu ortağı, CNBC'de birçok kez konuk olan ve Bitcoin'i kripto muhalifleriyle tartışan Anthony Pompliano yer alıyordu. Tron CEO'su Justin Sun efsanevi yatırımcı Warren Buffett ile bir öğle yemeği için kripto konuşmak için buluşmayı planladı. Ancak, koşullar nedeniyle, bu daha dün gerçekleşti. Litecoin kurucusu Charlie Lee de etkinliğe katıldı.

Bir yıl boyunca 26.000 BTC kilitlendi

Bir Reddit kullanıcısı, 2019'un sonlarında kurumsal yatırımcıların sadece Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) aracılığıyla 26.000 Bitcoin aldıklarını ve BTC'yi bir yıl boyunca kilitlediklerini söylediği bir yazı yayınladı.

Bu iki anlama geliyor - 26.000 BTC yakında piyasaya sürülmeyecek (253.843.980 $). İkincisi, kurumlar tarafından erken satıştan da kilitlenebilecek diğer yatırım fonları aracılığıyla satın alınan çok daha fazla Bitcoin olabilir.

Balinalar Daha Aktif Hale Geliyor

Şimdi amiral para birimi 9.700 dolarlık alanda işlem görüyor, sözde kripto balinaları eskisinden daha aktif hale geliyor ve zenginliklerinin bitlerini kripto cüzdanları ve borsalar arasında dolaşmaya başlıyor.

6 Şubat'ta, Whale Alert, Bitcoin'de şaşırtıcı bir 2.4 milyar dolarlık birkaç anonim cüzdan arasında taşındığını bildirdi. Bu miktarın bir kısmı Bittrex borsasına gönderildi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ