JPMorgan, BTC-altın volatilite oranına dayalı olarak orta vadede Bitcoin için bir boğa koşusu beklemiyor.

Kurumların Bu Fiyat Seviyesinde Bitcoin

JPMorgan, BTC-altın volatilite oranına dayalı olarak orta vadede Bitcoin için bir boğa koşusu beklemiyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı dün 35.000 doların üzerinde nefesini tutamadığı için JPMorgan, BTC-altın oynaklık oranına dayalı olarak kritik fiyat seviyesinin altında genel bir düşüş hareketi bekliyor.

Bitcoin nereye doğru gider?

Çarşamba günü yatırımcılara gönderilen bir notta JPMorgan, orta vadede Bitcoin'in gerçeğe uygun değerini 23.000 – 35.000 $ arasında görme gerekçesini detaylandırdı. Bankacılık devi, daha önce en büyük kripto para biriminin altının tahsisi ve oynaklık profiliyle eşleşmesi durumunda 140.000 dolarlık bir yol haritası çizmişti.

Ancak, JPMorgan'ın "[altın ve bitcoin arasındaki] oynaklıkların veya tahsislerin tam yakınsaması veya eşitlenmesinin öngörülebilir gelecekte olası olmadığını" öngören notuna göre, bu öngörülebilir gelecek için masanın dışında yer alıyor.

JPMorgan ayrıca, Çin'in madencilik operasyonları üzerindeki baskısının orta vadede Bitcoin üzerinde olumlu bir etkisi olacağını söyledi, "Çin'in bitcoin hash oranındaki yüksek payından uzaklaşmayı hızlandırarak konsantrasyonu azaltıyor."

MicroStrategy'nin yatırımı satın alma arayışına pek fazla kurum katılmıyor. JPMorgan, “19 Mayıs kripto çöküşünden bir aydan fazla bir süre sonra, fiziksel altın ETF'lerine girişler dursa bile bitcoin fonları kanamaya devam ediyor” dedi ve ekledi:

“Bu, halka açık bitcoin fonları veya CME bitcoin vadeli işlemleri gibi düzenlenmiş araçlarla yatırım yapma eğiliminde olan kurumsal yatırımcıların, bitcoin düşüşünü satın almak için hala çok az iştah sergilediklerini gösteriyor.”

JPMorgan'a göre, olası bir boğa koşusunu engelleyen bir diğer önemli faktör, Aralık ve Ocak aylarında yaklaşık 4 milyar dolarlık giriş gören Grayscale Bitcoin Trust fonu için altı aylık bir kilitlenme süresinin sona ermesi. 19 Temmuz, yaklaşık 627 milyon dolar değerinde 16.000 BTC ile en önemli tek kilit açma gününü görecek.

Nisan ayının tüm zamanların en yüksek seviyesini takiben, Bitcoin son birkaç haftadır 30.000 – 40.000 dolar arasında seyrediyor. 22 Haziran'da 29.000 doların altına düştükten sonra BTC fiyatı, Cointelegraph Markets Pro ve TradingView verilerine göre 34.000 dolar civarında hareket ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ