Bitcoin, yazı yazılırken yaklaşık 51.000 $'dan işlem görüyor ve son 24 saat içinde fiyatında yaklaşık %2'lik bir artışla, varlık ortalıkta kalmaya devam ediyor.

Kurumların Daha Fazla Bitcoin Biriktirmesi İçin Doğru Zaman mı?

Bitcoin, yazı yazılırken yaklaşık 51.000 $'dan işlem görüyor ve son 24 saat içinde fiyatında yaklaşık %2'lik bir artışla, varlık ortalıkta kalmaya devam ediyor. Borsalara artan Bitcoin ve stablecoin akışı göz önüne alındığında, aralığa bağlı fiyat hareketi varlığa daha fazla yatırım girişi için temel oluşturabilir. Kurumsal satın almanın bir işareti olarak kabul edilebilecek Coinbase'den çıkıştaki ilk ani yükselişin ardından borsalarda Bitcoin çıkışı düşmeye devam etti.

Bitcoin’in borsa çıkışı

Bitcoin'in borsa çıkışı, düşmeye devam etti. Borsalardan çıkış azaldığından, fiyatı artıran kıtlık anlatısı yavaşladı ve tıpkı Şubat ve Aralık 2020'de olduğu gibi, fiyat hareketlerine yol açabilir. Blockchain içi metrikler, duyarlılığın düşüşe geçtiğini gösteriyor. , fiyat 45000 $ 'ın oldukça üzerinde duruyor ve bunun nedeni kısmen kurumların bu fiyat aralığının üzerinde alım yapmaları ve satın almayı desteklemeleri olabilir.

Borsalara giriş de düştü, ancak çıkıştaki düşüş daha önemli. Bununla birlikte, Coinbase'den en son önemli miktarda Bitcoin çıkışı olduğundan, kurumlardan satın alma olasılığı olduğundan bu, artan bir kurumsal giriş için idealdir. Coinbase kurumsal müşterilerin çoğunluğuna sahip olduğundan, artan çıkış kurumsal satın almanın açık bir göstergesiydi.

Kurumsal satın alma

Kurumsal satın alma ve GBTC primine rağmen, fiyat hareketi yazı yazılırken sınırlıdır ve fiyatı yukarı çekebilir. Microstrategy ve Grayscale gibi kurumsal alıcılar daha fazla Bitcoin biriktirebilir ve ölçümler üzerinde bir etkiye sahip olabilir, ancak kısa vadede bu olası değildir.

Kurumsal giriş, açık faiz ve ticaret hacmi gibi türev borsa ölçütlerine dayalı olarak perakende talebini ve spot borsalarda duyarlılığı artırabilir. Bununla birlikte, uzun vadede, çoğu kurumsal giriş, fiyatın büyük ölçüde sınırlı kaldığı ve bir kırılmayı beklediği zamanlarda geldi. Woobull'un grafiklerine göre volatilite yaklaşık %15.6. Bu, önümüzdeki haftalarda Bitcoin'de daha fazla yatırım girişi olabileceğine işaret ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ