Belçika merkezli kurumsal blockchain şirketi SettleMint, yeni bir fonlama turunda 1,9 milyon Euro (2,04 milyon $) fon topladı.

Kurumsal Blok Zinciri Girişimi SettleMint, Küresel Genişleme İçin 2 Milyon Dolar Topladı

Belçika merkezli kurumsal blockchain şirketi SettleMint, yeni bir fonlama turunda 1,9 milyon Euro (2,04 milyon $) fon topladı.

KPN Ventures ve Medici Ventures tura katıldı, SettleMint Pazartesi günü açıkladı. Taze sermaye ile firma EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) ve APAC (Asya-Pasifik) bölgelerindeki çözümlerini genişletmeyi planlıyor.

Tur, SettleMint’in toplam finansmanını 5,5 milyon avroya  (6,06 milyon $) getiriyor. Firma, kullanım senaryosu geliştirme ve dağıtım için ölçeklenebilir, "düşük kodlu" ve altyapı agnostik kurumsal blok zinciri platformu sağladığını iddia ediyor.

KST Ventures yatırım direktörü Sjoerd Spanjer, SettleMint’in platformu “blockchain kullanım senaryoları dağıtan kuruluşlar için sorunları çözerek şirket içi blockchain uzmanlığına sahip olma zorunluluğunu sınırlayarak pazar süresini önemli ölçüde kısaltıyor” açıklamasında bulunuyor.

SettleMint'in kurucu ortağı ve CEO'su Matthew Van Niekerk, KPN'nin artık SettleMint’in stratejik yatırımcısı ve genişlemesine yardımcı olacak bir ortak olduğunu söyledi ve şu vurguyu yaptı:

 “SettleMint API'lerinin (CertiMint) entegrasyonunu neredeyse tamamladık, bu da blockchain işlevlerini pazar alanımızı kullanan geliştiriciler için erişilebilir hale getirecek ilk blok zinciri önerimiz. Şu anda SettleMint ve KPN arasındaki diğer potansiyel ticari işbirliği alanlarını değerlendiriyoruz.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ