Bitcoin, ana akımın dikkat çektiği ilginç bir varlıktır. Bu, büyük kurumlar oyuna adım atarken konuya giren ana akım medyanın artan ilgisiyle görülebilir.

Kurumsal İlgiyi Çeken Bitcoin Bir “Yer Kapma” Aşamasında

Bitcoin, ana akımın dikkat çektiği ilginç bir varlıktır. Bu, büyük kurumlar oyuna adım atarken konuya giren ana akım medyanın artan ilgisiyle görülebilir. Bununla birlikte, uzun vadeli Bitcoin yatırımcısı ve analisti Tuur Demeester'e göre, ilk yarılanmadan bu yana BTC bir “altyapı aşamasında”, 2020 ve 2022'den itibaren BTC için dağıtım aşaması olabilir.

Ryan Selkis'in podcast'ine katılan Demeester, Lightning Network ve diğerleri gibi Bitcoin için tanıtılan protokollerin Bitcoin'in altyapısını geliştirmek için olduğunu savundu. Böylece, J.P. Morgan’ın Coinbase ve Gemini için bir banka olma kararı da daha büyük planın bir parçasıydı. Ancak, piyasaya olan ilgiye bakıldığında, kurumsal yatırımcılardan perakende satıştan daha fazla ilgi görüldü.

Demeester şunları söyledi:

“… Şu anda ilgilenen kurumları. Bu bir tür yer kapma aşaması gibi, bunun büyüyeceğini biliyorsunuz ve bu her türlü sıkıntıda olan geleneksel finansal sistemle ilişkili değil ve bunun çok az olduğunu biliyorsunuz, bu yüzden iddiamızı paylaştıralım ve sonra bunun üzerine ne inşa edileceğini görün. ”

Bu gözlem, Chicago Ticaret Borsası ve Bakkt gibi kurumsal platformlarla ilgili verileri düşündüğümüzde geçerlidir. Skew'e göre, CME platformu son 12 ila 14 ay içinde BTC türev piyasasına olan ilginin arttığını kaydetti.

Aynı yoğunlukta olmasa da, bu büyüyen momentum Bakkt platformunda da gözlendi.

 Talep büyüdükçe, BTC'nin kıtlık anlatısına ek olarak, Demeester en düşük fiyat seviyesi BTC'nin 6 bin dolara düşebileceğine inanıyordu. Aynı zamanda, 50.000 $ ve 100.000 $ değerindeki yükseliş tahminleri bir olasılıktır, ancak Federal Rezervlerden yapılan son eylemler göz önüne alındığında, dijital varlığın 100 bin dolara yükselmesi için USD'nin satın alma gücünün dikkate alınması gerekecektir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ