Kurumsal yatırımcılardan Ethereum (ETH) talebi, Shanghai Hardfork'tan sonra arttı.

Kurumsal Yatırımcılar Ethereum

Kurumsal yatırımcılardan Ethereum (ETH) talebi, Shanghai Hardfork'tan sonra arttı.
Ethereum (ETH), en uzun süredir devam eden rakibi olan Bitcoin'i geride bırakmaya çalışırken 2.000 doları aştı.

Bitcoin, piyasa değerine göre önde gelen kripto olmasına rağmen, birçok kripto savunucusu, potansiyel olarak Bitcoin'den daha iyi performans gösteren diğer altcoinlerin olasılığı için yer tutuyor. Fiyatlar açısından Bitcoin, değer olarak herhangi bir kriptodan önemli ölçüde daha yüksektir, ancak diğer metrikler dikkate alındığında, Bitcoin defalarca geride kalmıştır.

Bu sefer, piyasa kayıpları telafi etmeye başladığında, kilit oyuncular bakışlarını Bitcoin'den sonra en değerli ikinci varlık olan Ethereum'a odaklıyor. Daha özel olarak, kripto pazarında büyük bir etkiye sahip olmasıyla dikkat çeken kurumsal oyuncular, Ethereum (ETH) üzerine büyük bahis oynuyor gibi görünüyor.

Yakın tarihli bir röportajda, kurumsal kripto yatırımcıları altcoin ile nerede durduklarını açıkça ortaya koydu. Şu anda kripto borç veren Amber Group'un yönetici ortağı olarak hizmet veren Annabelle Huang, pazarın Ethereum ile nereye gittiğini ortaya koyuyor. Yönetici ortağa göre, staking seçeneği yakın zamanda yeniden etkinleştirildikten sonra Ethereum'a olan talep önemli ölçüde arttı.

Önde gelen medya kuruluşu Bloomberg'e konuşan Annabelle Huang'ın şu sözleri aktarılıyor:

Artık Ethereum'a gelince daha fazla kurumsal talep görüyoruz, çünkü artık daha fazla anlık likiditeyi stake edebiliyorlar, geri alabiliyorlar.

Ethereum (ETH) İçin İleride Hala Bir Fırtına Olabilir

Bununla birlikte, önümüzdeki yolun Ethereum (ETH) için tamamen pürüzsüz olmayabileceğini belirtmekte fayda var. Huang, "Şahsen, henüz ormandan çıktığımızı düşünmüyorum," dedi ve diğer birçok faktörün uzun vadede Ethereum'un Performansını hala etkileyebileceğinin sinyalini verdi.

Öte yandan, Ethereum'un henüz diğer piyasa oyuncularının beklentilerini karşılayamadığı görülüyor. Kripto fon yöneticisi Digital Asset Capital Management'a göre, stakerların ödüllerine ve başlangıç sermayesine erişmesine izin vermesine rağmen, piyasada önemli bir etki kaydedilmedi. Kripto Fon Yöneticisi, satış ve para çekme verilerini takip edeceğini açıklamaya devam etti. Kripto fon yöneticisi şunları ekledi:

Ortaya çıkan satış baskısı olup olmadığını görmek için hem geri çekilme hem de satış verilerini zincir üzerinde yakından izleyeceğiz.

Tüm piyasa iddiaları, Ethereum'un (ETH) 2.000 $ fiyat seviyesini geçtiği bir zamanda geldi. Bu, varlığın son 24 saatte %10'dan fazla artmasından sonraydı. Son 7 gün içinde, Ethereum (ETH), birçok muadilinin kırmızı bölgeden çıkmak için mücadele etmesine rağmen %14'ten fazla kazanç sağlamayı başardı.

Ethereum'un etkileyici fiyat performansı, varlığın en yakın rakibi olan Bitcoin'i devirmeye çalıştığını öne sürüyor. Son 7 günde, Bitcoin yalnızca %10 kazanç elde etti. Daha da dikkate değer olanı, Bitcoin'in 2023'ün başından bu yana %80 artması. Öte yandan Ethereum, yaklaşık %77'lik kazançla hemen köşede.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ