SkyBridge Capital kurucusu Anthony Scaramucci, kurumsal yatırımcıların çoğunluğunun kriptoya çok az ilgi gösterdiğini söyledi .

SkyBridge Capital kurucusu Anthony Scaramucci, kurumsal yatırımcıların çoğunluğunun kriptoya çok az ilgi gösterdiğini söyledi .Çin'in doğrudan kripto yasağı ve yüksek fiyat oynaklığı, çoğu geleneksel yatırımcıyı erteledi.

SkyBridge Capital'in (Küresel Yatırım Şirketi) kurucusu Anthony Scaramucci, çoğu kurumsal yatırımcının kripto para birimleri ve blok zinciri teknolojisi konusunda hala tereddütlü olduğunu söylüyor. Finansör, dijital varlıklara finansal hizmet topluluğunun yaklaşık yüzde 10'unun hakim olduğunu söyledi. Eski Beyaz Saray İletişim Şefi, bu olayları 1990'ların dot-com patlamasıyla karşılaştırarak "beslenme çılgınlığı" olarak nitelendirdi.

Scaramucci, "Kurumlar orada değil," dedi. "Size bu alana kurumsal bir adaptasyon olduğunu söyleyen kimse dürüst değil  ya da benim görmediğim bir şey görüyorlar. "Yeni dijital varlık sınıfı söz konusu olduğunda geleneksel finans kurumlarının potansiyel eylemleri hala tartışmayı ateşliyor. Devlet varlık fonları, eyalet ve yerel emeklilik fonları da dahil olmak üzere bu para yöneticilerinin ne zaman ve nasıl satın alabilecekleri konusunda tartışmalar artıyor. Dijital varlıkların değeri arttı ve bankaları kripto ile ilgili müşteri tekliflerini artırmaya yönlendirdi.

Örneğin, kurumsal bir hizmet sağlayıcısı olan Fidelity Investments, bu tür tekliflerle ilgili personel için bir işe alım çılgınlığı yaşıyor. JPMorgan artık perakende varlık müşterilerinin kripto fonlarına erişmesine izin veriyor ve Goldman Sachs kripto ticaret masasını eski haline getirdi. Ayrıca Vanguard, bir Bitcoin Borsa Yatırım Fonu (ETF) başlatma konusunda istekli.

Kurumsal Yatırımcılar Ve Kripto Para Birimleri

Geçen yıl boyunca, Bitcoin, altcoinlerin çoğunluğu tarafından kopyalanan bir yükseliş eğilimi olan fiyatta yüzde 300 arttı. Analistler iki temel belirleyici faktör görüyor. Hükümetin pandemi sırasında ekonomilere pompaladığı devasal teşvik ve perakende yatırımlarındaki patlamadır.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Bununla birlikte, endüstri üzerinde büyük görünen, fiyat oynaklığı ve düzenleyici belirsizliktir. Çin'in kripto para yasağı, Cuma günü kripto pazarında bir düşüşü tetikledi. Daha istikrarlı servet yöneticileri, kayıtsız bir tutumu sürdürmeye devam ediyor. Perakende yatırımcılar ise kripto yatırımlarının kendileri için uygun olup olmadığına dair sorularla karşı karşıya.

Merkezi Olmayan Finans (DeFi) endüstrisinin hızla genişleyen ayak izi bankaları hayal kırıklığına uğrattı. Bu nedenle Scaramucci, dev bir bankanın başlangıçta hayal ettiğinden daha hızlı bir şekilde büyük bir kripto varlığı elde etmek için “bir Coinbase veya kripto ile ilgili bir şey satın alacağını” tahmin etti.

Yatırımcılar ayrıca görev alanlarına daha geniş bakıyorlar. Hedge fonları artık özel sermaye ve risk sermayesi arıyor. Girişim sermayesi şirketleri de halka arz sonrasında hisselerini eskisinden daha uzun süre elinde tutuyor. Kendi şirketi SkyBridge, Chime, Klarna, Plaid ve Genesis Digital Assets gibi özel şirketlerde daha fazla bahis yapıyor.

Bu ayın başlarında, SALT konferansında, kripto yatırımcısı birkaç ay içinde bir Algorand fonunun başlatıldığını duyurdu. Fon, şirketin sahip olduğu mevcut Bitcoin ve Ethereum fonlarına eklenecek. Daha da fazlası, bu haftanın başlarında Scaramucci, First Trust SkyBridge Crypto Industry ve Digital Economy ETF'yi (ticker CRPT) başlattı. Scaramucci'nin halka açık 30 şirkete odaklanan ürün, DeFi alanında “sorumluluk lideri” olacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ