Global Blockchain İş Konseyi yaptığı anket sonucunda kurumsal yatırımcıların büyük bir kısmı ICO'lara yatırım yapacak.

Kurumsal Yatırımcıların %41

Global Blockchain İş Konseyi (GBBC) tarafından yürütülen kurumsal yatırımcıların 14 Şubatta yaptığı bir ankete göre kurumsal yatırımcıların yüzde 19'u dijital varlıkların 2021 yılına kadar düzenli olarak yatırım yapıp işlem göreceğine inanıyor. 2018 yılının Aralık ayında ve 2019 yılının Ocak ayında PollRight tarafından gerçekleştirilen ankete özel sermaye, korunma fonları ve emeklilik fonları dahil olmak üzere dünya çapında 71 kurumsal yatırımcı katıldı.

Yapılan ankete göre ankete katılan yatırımcıların yüzde 19'unun 3 yıl içinde bu sektöre yatırım yapacaklarını bildirdi. Yatırımcıların sektöre yapacakları yatırım ICO pazarını arttırabilir.

Anketin sonuçlarına göre yatırımcıların yüzde 41'i kurumsal yatırımcıların önümüzdeki beş yılda yalnızca ICO sektörüne gireceğine inanırken, yüzde 23'ü de ICO pazarında yatırım potansiyeli göremediklerini kaydetti.

Global Blockchain iş konseyi Ceo'su Sandra Rob, basın açıklamasında 2027 yılına kadar, kripto ve dijital varlıkların küresel GSYİH (Gayrisafi Yurt İçi Hasılatı)'nın en az yüzde 10'undan oluşacağının altını çizdi.

Global Blockchain iş konseyi (GBBC) geçen ay kurumsal yatırımcılarla ilgili iki anket yayınladı. Anketlerden biri ankete katılanların çoğunluğunun (%63) üst düzey yöneticiler arasında Blokchain teknolojisinin anlaşılmadığını gösterdi. Yatırımcıların %40'ı internetin icadından bu yana en önemli teknolojik yenilik olarak blockchain teknolojisi olduğunu düşündüğünü ortaya koydu.

Kripto para birimi varlık yönetimi fonu Grayscale Investments'ın 4 Şubat 2018 tarihli raporuna göre kurumsal yatırımcıların dijital varlık yatırımlarının çoğunluğundan sorumlu olduğunu ve tüm yatırımcıların yüzde 66'sını oluşturduğunu belirtti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ