Kurumsal yatırımcılar kripto para birimine daha fazla ilgi gösteriyorlar. Bu durum önümüzdeki birkaç gün içinde sert bir hareketle sonuçlanabilir.

Kurumsal Yatırımcının Alana Girmesi Bitcoin

Kurumsal yatırımcılar kripto para birimine daha fazla ilgi gösteriyorlar. Bu durum önümüzdeki birkaç gün içinde sert bir hareketle sonuçlanabilir.

Fidelity tarafından araştırılan kurumsal yatırımcıların yaklaşık üçte biri dijital varlıklara yatırım yaptıklarını söyledi. Ankete katılanların % 25'i Bitcoin (BTC) sahibi olduğunu ve % 11'i Ethereum (ETH) sahibi olduklarını doğruladı. Bunlar cesaret verici işaretler olsa da, anket katılımcılarının % 91'i önümüzdeki beş yıl içinde portföylerinin en az % 0,5'ini kripto varlıklarında tutmayı beklediğinden gelecek daha da parlak görünüyor.

Skew verilerine göre, toplam Bitcoin opsiyon işlemlerindeki açık pozisyonlar 7 Mayıs'ta 1 milyar dolardan 9 Haziran'da 1,5 milyar doların üzerine çıktı. Bu, CoinMarketCap'te üst düzey kripto para biriminin önümüzdeki birkaç gün içinde belirleyici bir hareket yapmasını bekleyen kurumsal yatırımcılar arasında artan ilgiyi gösteriyor.

Son birkaç haftadır, keskin bir ekonomik toparlanma için iyimserlik arttıkça ABD borsaları yükseliyor. Teknoloji ağırlıklı Nasdaq, yatırımcılar arasında öforik hissi gösteren yeni yaşam boyu zirvelere ulaştı. Ancak, eToro CEO'su Yoni Assia, yatırımcıları üç hafta içinde borsa çöküşüne karşı uyardı.

Hisse senedi piyasaları keskin bir şekilde düzelirse, paranın güvenli liman varlıklarına akması muhtemel. Bu fonların bir kısmı Bitcoin'e girse bile yukarı doğru keskin bir hareket gerçekleşebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ