Kuzey Carolina Senatörü Thom Tillis, Kongre'yi içeriden öğrenenlerin ticareti ihlalleri için Madison Cawthorn'u soruşturmaya çağırdı.

Kuzey Carolina Cumhuriyetçisi Memecoin İle Bağlantı Kurduktan Sonra İçeriden Bilgi Ticareti Yapmakla Suçlandı

Kuzey Carolina Senatörü Thom Tillis, Kongre'yi içeriden öğrenenlerin ticareti ihlalleri için Madison Cawthorn'u soruşturmaya çağırdı. Suçlama, cumhuriyetçinin birkaç ay önce dahil olduğu “Let's Go Brandon” memecoin ile ilgili.

26 Nisan'da Cumhuriyetçi bir senatör, Kongre'yi parti meslektaşını içeriden öğrenenlerin ticareti ihlalleri için soruşturmaya çağırdı. Senatör Twitter'da yazdı: Bir Kongre üyesinin içeriden bilgi ticareti, yeminlerine ciddi bir ihanettir ve Kongre Üyesi Cawthorn, Kuzey Carolinians'a bir açıklama borçludur, House Etik Komitesi tarafından konuyla ilgili kapsamlı ve iki taraflı bir soruşturma yapılması gerekir.

Senatör Tillis, hükümet gözlemcilerinin Washington Examiner'a Cawthorn'un Let's Go Brandon madeni parasının içeriden öğrenenlerin ticaretine karışmış olabileceğini söylemesinin ardından Madison Cawthorn için hesap verme çağrısında bulundu.

Hadi Brandon Parası Gidelim

Let's Go Brandon, ABD muhafazakar topluluğunda bir meme haline geldi. Bu tabir, bir NBC muhabirinin kalabalığın “F**ck Joe Biden” diye bağıran ifadesini yanlış duyup “Let's Go Brandon” olarak yorumlamasının ardından kullanılmaya başlandı. Bu tabir, popüler kültür ve siyasette olduğu kadar ABD Başkanı Joe Biden'ı eleştiren kişiler tarafından da sıklıkla kullanılmaya başlandı.

LGBcoin kripto para birimi Kasım ayı başlarında işlem gördü ve 30 Aralık'ta şirket, 2022 sezonu için Brandon Brown'ın Brandonbilt Motorsports takımına sponsor olacağını duyurdu. Bir takım sözcüsü Fox Business web sitesine 26 Aralık'ta anlaşmaya varıldığını söyledi. 5 Ocak 2022'de spor muhabiri Bob Pokrass, NASCAR'ın sponsorluğu onaylamadığını duyurdu. Sonuç olarak, yatırımcı James Kutulas, NASCAR'ı dava etmekle tehdit etti ve karar geri alınana kadar boykot çağrısında bulundu.

Madison Cawthorn'un LGBcoin'e Katılımı

Cawthorn defalarca büyük bir LGBcoin para birimi kaynağına sahip olduğunu belirtti. Şirketin kurucu ortağı olarak yatırımcıların davasında yer alan avukat ve fon yöneticisi James Koutoulas, 29 Aralık'ta Instagram'da Cawthorne ve başka bir kripto para kurucu ortağı olan Eric Norden ile bir partide bir fotoğraf yayınladı.

Böylece Cawthorn, Nascar ile yapılan ve sonunda başarısız olan ortaklık anlaşması hakkında bilgi sahibi olmuş olabilir ve büyük bir yükselişin ardından kripto para çöktü. Nisan ayında, dijital paradaki bir yatırımcı, tokenin arkasındaki insanları bir pompala ve boşalt planı düzenlemekle suçlayan bir toplu dava açtı. Cawthorne davada sanık olarak adlandırılmıyor, ancak parayı terfi ettirdiği birkaç durum var. Dava ayrıca, Cawthorn ve diğerlerinin, Şubat ayında yeniden piyasaya sürüldükten sonra madalyonun benzer bir versiyonunu tanıtmaya devam ettiğini iddia ediyor.

Said Cawthorn savunmasında, “Konuşma özgürlüğünü ve hayırsever bağışları teşvik etmek için var olan merkezi olmayan bir meme dijital parasının bir menkul kıymet olarak sınıflandırılması veya muamele görmesi teknik veya yasal olarak mümkün değil” ,dedi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ