Bu yazımızda sizlere Kyber Network (KNC) Nedir? Sorusunun cevabını verecek ve proje ile ilgili detayları sunmaya çalışacağız.

Kyber Network (KNC) Nedir? İşte Tüm Detaylarıyla Kripto Para KNC Coin

Bu yazımızda sizlere Kyber Network (KNC) Nedir? Sorusunun cevabını verecek ve proje ile ilgili detayları sunmaya çalışacağız.

Kyber Network (KNC) Nedir?

Kyber, birden fazla merkezi olmayan uygulamada (dApps) anında ve güvenli token değişimine izin vermek için likidite rezervlerini bir araya getiren bir zincir içi likidite protokolüdür. 2019'da Kyber, Ethereum'da en çok kullanılan DeFi uygulaması olarak sıralandı.

Diğer protokollerin aksine Kyber Network, herhangi bir zincir dışı bileşen olmaksızın tamamen zincir üzerinde oluşturulmuştur ve token-token işlemlerinin (örneğin MANA'dan BAT'a) anında kapatılmasına izin verir.

Kyber Network, özünde, blok zincirinde önceden otomatikleştirilmiş piyasa yapıcı olarak çalışan bir rezerv sistemiyle, yani likidite havuzlarıyla etkileşime girer. Üç tür rezerv vardır: Fiyat Besleme Rezervleri (zincir dışı bir bileşenle çalışır), Otomatik Fiyat Rezervleri (akıllı bir sözleşme içinde otomatik bir algoritma üzerine inşa edilmiştir) ve Köprü Rezervleri (izinsiz üçüncü taraflar, örneğin Uniswap, Bancor).

Kyber Network, Ethereum'daki Kyber protokolünün bir uygulamasıdır. Protokolün açık ara en çok kullanılan uygulamasıdır. Bununla birlikte, Kyber protokolünün kendisi EOS (YOLOswap) ve TomoChain (TomoSwap) gibi alternatif blok zincirinde konuşlandırılmıştır. Ek olarak, proje ekibi EOS / Ethereum token takaslarına izin vermek için Waterloo gibi çapraz zincir protokolü üzerinde çalışıyor.

Kyber Network Crystal (KNC) tokenı, hem likidite katkıda bulunanlar hem de protokol üzerine inşa edilen farklı varlıklar da dahil olmak üzere Kyber Network ekosistemindeki birden fazla katılımcıyı bağlamak için kullanılan, Ethereum üzerinde çalışan bir ERC-20 tokenıdır. Örneğin, token likiditesini işletmek ve sağlamak için, üçüncü taraf token rezervlerinin, Kyber Network bu rezervlerden KNC'deki işlem ücretlerini tahsil ettiği için, ağdaki operasyonları için ödeme yapmak üzere KNC'yi kullanmaları gerekir.

Sosyal Strateji

Kyber Network, birçok dilde sosyal topluluklarla küresel bir erişime ve 3 ana sütun tarafından yönlendirilen bir büyüme stratejisine sahiptir:

Ek likidite sağlamak için yeni token listeleri.

Satıcılar, cüzdanlar, DApp'ler ve rezervlerle entegrasyon.

Geliştirici topluluklarını hedeflemek için konferanslara ve buluşmalara katılım.

Kyber şu anda, yararlı merkezi olmayan uygulamalar (DApps), platformlar ve likidite protokolünden yararlanan ürünler oluşturabilen bir geliştirici topluluğu oluşturmaya odaklanıyor. Bunu başarmak için Kyber, sorunsuz entegrasyon için gerekli belgeler ve araçlarla bir geliştirici portalı oluşturdu. Ek olarak, Kyber, ETHGlobal, DevCon ve BlockchainEXE gibi çeşitli hackathonlarda ve teknoloji etkinliklerinde protokol hakkında bilgi paylaşarak, temel geliştirici temas noktalarını hedefledi.

Kyber ayrıca Cambridge, Oxford, Imperial, LSE, UCL ve KCL'den öğrenci geliştiricileri eğiten Future of Blockchain hackathon'a katılıyor.

Teknik olmayan topluluk için Kyber, entegre projeler ve token ekipleriyle birlikte çalışarak ortak topluluk katılım kampanyaları yürütmek için çalışıyor. Hem üyeleri eğitir hem de ödüllendirir. Örnek olarak Kyber, Telegram, Reddit, Twitter ve diğerleri gibi sosyal yardım kanalları aracılığıyla topluluk eşantiyonları için Etheremon (blok zinciri oyunu) ve CoinGecko (veri toplayıcı) ile işbirliği yaptı.

Ek olarak, promosyon materyalleri, küresel kullanıcı tabanlarına hitap etmek için farklı dillere (Çince, Kore, Japonca ve Vietnamca) çevrilir Bu strateji, protokolün yönünü güçlendiren entegrasyonlar etrafında sürekli içerik paylaşmak için tasarlanmıştır.Kyber'in küresel anlamda Telegram, Twitter, Medium, Reddit, WeChat ve Facebook gibi sosyal medya platformlarında 135.000'den fazla takipçisi bulunuyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ