Lamborghini, her bir parçanın tarihini ve benzersizliğini sağlamak için ilk blockchain tabanlı koleksiyon dijital pullarını piyasaya sürüyor.

Lamborghini Blockchain teknolojisini kullanacak

Lamborghini, her bir parçanın tarihini ve benzersizliğini sağlamak için ilk blockchain tabanlı koleksiyon dijital pullarını piyasaya sürüyor.

İtalyan lüks spor otomobil üreticisi Lamborghini, Blockchain'i kurumsal operasyonlarında kullanmaya devam ediyor. En son teknoloji gelişmeleri arasında, tanınmış marka tahsil pullarını dijitalleştirmek için blockchain uyguluyor.

Lamborghini ilk koleksiyon dijital pulları olan “Automobili Lamborghini Collection” ı piyasaya sürüyor. Blockchain teknolojisi ile güçlendirilen yeni koleksiyon, dünyanın en ikonik lüks marka otomobillerinin tarihine adanmış bir dizi koleksiyon dijital pul sunuyor.

Automobili Lamborghini Collection’dan ilk damga, Mayıs 2020'de yeni bir model olan Huracán EVO RWD Spyder'a atandı ve firma resmi olarak 14 Mayıs'ta duyurdu. COVID-19 salgını arasında şirket faaliyetlerine devam ediyor.

Yeni tahsil dijital pullarını teslim etmek için Lamborghini, Bitstamps olarak bilinen yerel bir blockchain tahsilat girişimiyle ortaklık kurdu. İlk Huracán EVO RWD Spyder pulu, iOS'ta Bitstamps.app indirilerek zaten mevcut durumda. Pul 20.000 adetlik sınırlı sayıda üretilecek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ