İngiltere'nin kriket kulübü Lancashire Cricket, bilet satmak için blockchain teknolojisini kullanan ilk kriket kulübü oldu.

Lancashire Cricket, Blockchain Tabanlı Mobil Biletleri Sunmak İçin Tıxngo İle İşbirliği Yapıyor

İngiltere'nin kriket kulübü Lancashire Cricket, bilet satmak için blockchain teknolojisini kullanan ilk kriket kulübü oldu. Kulüp, bu yıl Emirates Old Trafford'daki tüm yurtiçi ve yurtdışı fikstürleri için blockchain tabanlı mobil biletlerini etkinleştirecek.

The Ticketing Business raporuna göre, Lancashire 2020 yılında Old Trafford'da oynanacak tüm yurtiçi ve uluslararası maçlar için mobil biletleri etkinleştirecek. Kriket kulübü bir blockchain tabanlı mobil bilet platformu olan TIXnGO ile bir araya geldi.

Teknoloji 2019'da Başarıyla Test Edildi

Lancashire Cricket'in biletleme ve dijital sistem başkanı Jonathon Nuttall, kulübün yeni blockchain tabanalı mobil bilet teknolojisini kullanan ilk organizasyon haline gelmesinin yanı sıra bilet seçeneklerine bir dizi ek geliştirme eklemekten çok mutlu olduğunu söyledi. Emirates Eski Trafford. 2019 sezonunda, Emirates Old Trafford'dan satın alınan biletlerin % 80'inden fazlasının 2018'deki % 50'ye kıyasla çevrimiçi olduğunu belirtti.

“Blockchain Teknolojisi Birkaç Bilet Sorununu Çözüyor.”

 Lancashire Cricket'in 18 aydır çalıştığı İngiltere SecuTix'in genel müdürü David Hornby, blockchain teknolojisinin hem spor organizasyonlarının hem de taraftarların karşılaştığı birçok bilet sorununu ele aldığını söyledi. TIXnGO'nun, tamamen izlenebilir olan akıllı telefonlar için şifreli bir bilet oluşturduğunu, sahte bilet riskini ortadan kaldırdığını ve müşteri için bilet aktarma veya satma işlemini basitleştirdiğini de ekledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ