Las Vegas merkezli bir Bitcoin madencilik firması olan BitNile Holdings, Inc, Bitcoin üretimi ve madenci kurulumu hakkında bir rapor yayınladı.

Las Vegas merkezli bir Bitcoin madencilik firması olan BitNile Holdings, Inc, Bitcoin üretimi ve madenci kurulumu hakkında bir rapor yayınladı. Ocak 2022 ayı boyunca BitNile, 27.19 Bitcoin çıkardığını belirtti. Firma bugüne kadar toplam 74.98 Bitcoin çıkardığını açıkladı. Rapora göre, madencilik makinelerinin sayısı ve üretim kapasitesi metrikleri, BitNile'nin Michigan veri merkezindeki S19j Pro Antminers'tan alınmıştır.

 BitNile, Ocak Ayında 2.185 S19j Pro Antminer Satın Aldı

BitNile, Bitcoin madenciliği için kullanılan hesaplama gücü olan saniyede yaklaşık 189 petahash'lik birleşik bir işlem gücü oluşturmaya yardımcı olmak için mevcut 1.860 aktif madencisini desteklemek için geçen ay 2.185 S19j Pro Antminers satın aldı. Geçmişte planlandığı gibi BitNile, Indiana lokasyonunda 1.600 S9 Antminer'ın satışını tamamladığını söyledi.

Bunun dışında BitNile, Bitcoin madencilik donanımı üreticisi Bitmain ile ek 20.600 Bitcoin madenci ve 4.600 çevre dostu S19 XP Antminer satın almak için satın alma anlaşmaları imzaladığını açıkladı.

BitNile, Saniyede Yaklaşık 2.24 Exahash Madencilik Üretim Kapasitesine Ulaşmayı Bekliyor

20.600 madencinin tamamı tamamen konuşlandırılıp faaliyete geçtiğinde, BitNile saniyede yaklaşık 2.24 exahash madencilik üretim kapasitesine ulaşmayı umuyor. Ek olarak BitNile, Bitcoin madencilik üretiminin şu anda 26,6 trilyonluk bir madencilik zorluğu da dahil olmak üzere mevcut piyasa koşullarına göre tahmini yıllık 327,26 Bitcoin çalışma hızında çalıştığını açıkladı.

BitNile tarafından yapılan duyuru, Bitcoin madenciliğinin karlılığının önemli ölçüde arttığı bir zamanda geldi. Geçen yıl Ekim ayı itibariyle, Kuzey Amerika'daki halka açık birçok Bitcoin madencilik şirketi toplu olarak 20.000'den fazla BTC biriktirdi ve bu süre zarfında fiyatlarda 1,1 milyar doların üzerinde bir değere ulaştı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ