Küresel kripto borsası LBank, İtalyan düzenleyici Organismo degli Agenti e dei Mediatori (OAM) ile Sanal Varlık Sağlayıcısı olarak tescillendi.

LBank, İtalya

Küresel kripto borsası LBank, İtalyan düzenleyici Organismo degli Agenti e dei Mediatori (OAM) ile Sanal Varlık Sağlayıcısı olarak tescillendi. Düzenleyici onay, borsanın İtalyan kullanıcılara bir dizi hizmet ve ürün sunmasına izin verir.

1 Şubat 2023'te LBank, kripto varlıklarla ilgili İtalyan mevzuatının gerektirdiği şekilde OAM'ye Sanal Varlık Sağlayıcısı olarak kaydını tamamladı. 9 milyondan fazla kullanıcısı olan küresel kripto borsası, artık İtalyan yatırımcılara hizmet ve ürünler sunabilecek. Düzenleyici nod, LBank'ın İtalya'da ofis açmasına ve ekibini genişletmesine de izin veriyor.

LBank, OAM'ye kaydolarak, yakın zamanda İtalya'da düzenleyici onay alan ve büyüyen bir kripto borsası grubuna katılıyor. Düzenleyici kurum tarafından 18 Mayıs 2022'de kripto para yatırımcılarının resmi kaydı açıldıktan sonra, dünyanın en büyük kripto borsası Binance sadece 9 gün sonra bir yer edindi. O zamandan beri Coinbase, Crypto.com, Bitstamp ve BitMEX gibi diğer önemli sektör oyuncuları da anlaşma imzaladı.

“Ekonomi ve Maliye Bakanlığı ile OAM'nin İtalya'daki endüstri standartlarını tam şeffaflıkla çalışacak şekilde tanımlama ve uygulama çabalarını takdir ediyoruz. Bu, kara para aklamayla mücadele kurallarını uygulamanın ve dijital varlıkların ana akım olarak benimsenmesini sağlamanın önemli bir parçasıdır. LBank'ın kurucu ortağı ve başkanı Eric He, "Bu kayıt, dünyanın dört bir yanındaki yargı bölgelerinden düzenleyici onay alma yolculuğumuzda önemli bir kilometre taşı olarak hizmet ediyor" dedi.

LBank'ın kaydı, Avrupalı düzenleyicilerin yaklaşmakta olan Kripto Varlık Piyasaları (MiCA) düzenleyici çerçevesine hazırlanırken çok önemli bir zamanda geliyor. MiCA, kripto ihraç edenler ve LBank gibi borsalar gibi hizmet sağlayıcılar için gereksinimleri tanımlayacaktır. İtalya Bankası Başkanı Ignazio Visco, 4 Şubat'ta yaptığı bir konuşmada, İtalya'daki düzenleyicilerin gelecekteki AB kripto yasaları beklentisiyle bir denetleyici ortam hazırladığını paylaştı. Visco ayrıca, merkez bankasının İtalyan hane halklarının yaklaşık %2'sinin "mütevazı miktarlarda" kripto para tuttuğunu bulduğunu da sözlerine ekledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ