Donanım cüzdanlarının önde gelen üreticilerinden biri olan Ledger, kullanıcıların 100'ünü kullanmalarını sağlayarak Cardano ekosistemine desteği artırdı ve kullanıcıların Ledger Nano'nun güvenliğini kullanırken bu yerel tokenlerin 100'ünü Ledger Live

Ledger, 100 Yerel Cardano Token için Desteği Genişletiyor

Donanım cüzdanlarının önde gelen üreticilerinden biri olan Ledger, kullanıcıların 100'ünü kullanmalarını sağlayarak Cardano ekosistemine desteği artırdı ve kullanıcıların Ledger Nano'nun güvenliğini kullanırken bu yerel tokenlerin 100'ünü Ledger Live uygulamasında kullanmalarını sağladı.

Cardano yerel tokenleri, adından da anlaşılacağı gibi, Cardano blok zincirinde oluşturulan varlıklardır. Bu varlıklar, ağlarının yeteneklerinden yararlanır ve genellikle ADA'ya benzer şekilde çalışır. Cardano'da ADA, işlem ücretlerini ödemek gibi belirli görevler için kullanılan ana para birimidir.

Duyuruya göre yeni eklenen kripto para birimleri ADAX, DANA, DRIP, FIRE ve CLAP. Ledger, tokenlerin piyasa değerlerine göre değil, belirli bir süre boyunca gerçekleştirilen işlem sayısına göre seçildiğini kaydetti.

Bu Cardano ekosistemi 5 milyondan fazla token içerir. Ağ, geliştiricilerin maliyetli akıllı sözleşmeler veya ısmarlama yazılımlar olmadan dijital paralar oluşturmasını ve dağıtmasını sağlar. Donanım cüzdanı üreticisi, sonunda daha fazla Cardano tokeninin öne çıkacağını önerdi.

Şirket, “Ledger Live uygulamanıza 100 yerel Cardano tokeni  girdi. Daha birçok Cardano tokeni var, ancak şimdilik, önce bu 100 tokeni desteklemeye karar verdik” dedi.

Son piyasa çöküşüne rağmen, Cardano ekosistemindeki zincir içi aktivite önemli ölçüde arttı.

Bundan da fazlası, Haziran ayında Cardano blok zincirinde Mayıs ayına göre %5 daha fazla işlem yaparak toplamda 44,8 milyon rekor kırdı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ