Ledger Nano S, kripto paralar için offline cüzdan olarak çok yakın zamanlarda satışa sunuldu. Bildiğiniz gibi, kripto paralarımızı bir yerde saklamamış muhafaza etmemiz gerekiyor. Ortam elektronik olduğu için ve borsalarda işlem yapabilmek için genel olarak borsa cüzdanları ve Blockchain, Xapo gibi güvenli cüzdanları tercih ediyoruz. Her ne olursa olsun hackerlar bir yolunu buluyorlar lakin. O yüzden daha güvenli ortamlarda daha doğrusu cüzdanlarda kripto mevduatlarınızı saklamanız gerekebiliyor.  Desteklediği kripto paralar ise; Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Fido U2F, DogeCoin, ZCash, Dash, Stratis ve Ripple şeklinde.

https://www.ledgerwallet.com adresinden cep telefonundan erişim içinde uygulamalarını indirebilirsiniz. Güvenlik sistemi olarak 2FA da kullanıyor soğuk depomuz. Yani öyle direkt olarak erişim yok. Nasıl borsa üyeliklerinize girerken 2FA kullanıyorsanız Ledger Nano S de gene kullanıyorsunuz. O yüzden herhangi biri içindeki mevduatlarınızı çekemez ama alır kaçar o ayrı bir konu tabiki.

İnceleme videosunu izlemenizi öneririm. Benim içinde çok yeni olan bu soğuk deponun fiyatı biraz tuzlu. Eğerki elinizde ciddi oranda Bitcoin yada Altcoinlerden yoksa almanızı önermiyorum.


En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ