Bir yıllık yeniden değerlendirme ve ince ayarın ardından Libra şimdi FINMA - İsviçre Finansal Piyasa Denetim Otoritesine lisans başvurusunda bulundu.

Libra Birliği Nihayet FINMA

Bir yıllık yeniden değerlendirme ve ince ayarın ardından Libra şimdi FINMA - İsviçre Finansal Piyasa Denetim Otoritesine lisans başvurusunda bulundu.

Blockchain tabanlı stablecoin odaklı kripto para para birimi ve hatta Calibra dijital cüzdan planlarını da içeren Libra projesi, önceki on iki ay içinde birkaç aksilik yaşadı. O dönemde Facebook, merkezi hükümetlerden ve düzenleyicilerden çok sayıda eleştiri aldı ve Donald Trump gibi dünya liderleri potansiyel kara para aklama ve diğer daha önemli kaygılarla ilgili endişelerini dile getirdikten sonra Visa, Master Card, PayPal, Stripe ve eBay gibi ortaklar projeden çekildi.

Bu yılın Ocak ayında, Dünya Ekonomik Forumu, merkez bankasının tüm çabalarını fiat destekli dijital para birimleri üzerindeki kripto para potansiyelini araştırmakla finanse eden kurumların, teknik uzmanların çabalarıyla birleştiren bir kuruluş olan Küresel Dijital Para Yönetişimi Konsorsiyumu'nu açıkladı.

WEF tarafından verilen bu fırsatı değerlendirerek ve eleştirinin sunduğu ters eğik çizgiye mükemmel bir yanıt olarak, Cenevre'de bulunan Libra Birliği, kripto para biriminin bir tüzüğün yayınlanmasına yol açması ve ilk yönetişimini belirlemesi için orijinal planlarında bazı önemli değişiklikler yaptı.

Libra şimdi bir İsviçre ödeme lisansı için başvuruyor

Şimdi, Libra’yı destekleyen tüm şirketler İsviçre'de İsviçre Finansal Piyasa Denetim Otoritesi'nden (FINMA) bir ödeme sistemi lisansı için başvuru sürecini başlatmış ve bu hamleyi “önemli bir kilometre taşı” olarak nitelendirmiş durumda.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ