Libra Derneği, stablecoin projesinin gelişimini denetlemek için 5 üyeli bir “Teknik Yönlendirme Komitesi” kurmuş durumda.

Libra Derneği, Projenin Teknik Gelişimini Denetlemek İçin 5 Üyeli Bir Komite Oluşturuyor

Libra Derneği, stablecoin projesinin gelişimini denetlemek için 5 üyeli bir “Teknik Yönlendirme Komitesi” kurmuş durumda.

Beş üye - Anchorage kurucu ortağı Diogo Monica, Calibra çekirdek ürün lideri George Cabrera III, Bison Trails'in kurucusu ve CEO'su Joe Lallouz, Union Square Ventures ortağı Nick Grossman ve Mercy Corps gelişen teknoloji direktörü Ric Shreves'den oluşuyor. Mercy Corps bir insani yardım kuruluşu.

Yeni komite, Libra ağı için teknik yol haritasını yönlendirecek ve ana ağ lansmanına doğru ilerlerken kod tabanı gelişimine rehberlik edecek.

5 üyeli grup ayrıca bu yılın ilk çeyreğinde “açık kaynak topluluğunun ağda teknik değişiklikler önerebileceği süreci ve bu teklifleri değerlendirmek için şeffaf bir süreci” içerecek teknik bir yönetim çerçevesi yayınlayacak.

 Libra, geçtiğimiz Haziran ayında, bankacılığa hizmet etme ve küresel olarak düşük ücretli para transferlerini kolaylaştırma çabası olarak açıklandı. Facebook CEO'su Mark Zuckerberg geçen yılın sonlarında yaptığı röportajda, bu yılın sonuna kadar başlaması planlanan Libra’yla ilgili olarak karşılaştığı düzenleyici incelemenin başlatılmasını geciktirebileceğini söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ